Start sezony evropských NASCAR se odsouvá

Letošní sezona NASCAR Whelen Euro Series nakonec odstartuje o něco později, než bylo původně v plánu. Úvodní podnik ve Valencii byl totiž odsunut na květen. Odkládá se i klání ve Vallelunze.

Původně měla letošní sezona NASCAR Whelen Euro Series odstartovat o víkendu 17.-18. dubna. Nakonec ale začne o něco později. Organizátoři se totiž kvůli koronavirovým opatřením, která momentálně v Evropě platí, rozhodli klání na okruhu Ricarda Torma přesunout na víkend 14.-16. května.

Valencie ale není jediným podnikem, který potkal odklad. Odsunuta byla také italská Vallelunza. Ta měla původně v termínu 15.-16. května hostit druhý podnik sezony. Nové datum podniku zatím nebylo oznámeno.

„Situaci v Evropě stále sledujeme a snažíme se dělat taková rozhodnutí, která budou nejlepší pro naše fanoušky, pro naše partnery a pro naše účastníky. Všichni doufáme, že v nadcházejících měsících se situace zlepší. Věřím, že díky odsunutí úvodního podniku o pár týdnů budeme letos moci přivítat na okruzích také fanoušky a podle tradice NASCAR Whelen Euro Series nabídnout všem skvělou americkou show. Těším se na to, že se brzy uvidíme, fanoušci ryzího závodění,“ vzkázal předseda představenstva šampionátu Jérôme Galpin.

Od roku 2015 můžeme v NASCAR Whelen Euro Series vídat mimo jiné i českého jezdce Martina Doubka. V loňském roce se mu podařilo vyhrát dva závody kategorie EuroNASCAR 2 a celkově obsadil sedmé místo. V kategorii EuroNASCAR Pro startoval ve dvou podnicích a v šampionátu skončil dvacátý.

Kalendář NASCAR Whelen Euro Series pro sezonu 2021:

Pořadí Podnik Termín
1. Valencie 14.-16. května
2. Most 18.-20. června
3. Brands Hatch 2.-4. července
4. Hockenheimring 16.-18. července
5. Grobnik 17.-19. září
6. Zolder 8.-10. října
7. Vallelunga bude potvrzeno

Zdroj: NASCAR Whelen Euro Series, úvodní foto: Circuit Ricardo Tormo