Svoboda pojede světový šampionát Supersport 300

Petra Svobodu budeme během letošní sezony vídat v Mistrovství světa kategorie Supersport 300. Pojede za český tým WRP Wepol Racing.

Závody Mistrovství světa v kategorii Supersport 300 si Petr Svoboda vyzkoušel už loni. Na motocyklu Yamaha YZF-R3 české stáje WRP Wepol Racing nastoupil do závěrečných dvou závodních víkendů sezony ve francouzském Magny-Cours a portugalském Estorilu. A v tomto šampionátu ho budeme vídat také letos, tentokrát už v celé sezoně. Nastoupí se stejnou technikou a stejným týmem jako loni.

„Těší mě, že jsem dostal možnost závodit s nejlepšími na světě a je to pro mě velká výzva. Minulou sezonu jsem si s týmem WRP Wepol Racing vyzkoušel dva závody na divokou kartu a dvakrát jsem se kvalifikoval. Na sezonu se moc těším a doufám, že vše začne tak, jak je naplánováno. Děkuji týmu za podporu a důvěru,“ uvedl Svoboda.

Světový šampionát kategorie Supersport 300 si Petr Svoboda vyzkoušel už loni. Foto: WRP Wepol Racing

Kromě kategorie Supersport 300 budeme letos tým WRP Wepol Racing vídat také v Mistrovství světa třídy Supersport. Tam bude jeho barvy hájit Brit Danny Webb, který v této sérii účinkoval s WRP Wepol Racing už loni.

Zdroj a úvodní foto: WRP Wepol Racing