TCR Eastern Europe letos čekají změny pravidel

V šampionátu TCR Eastern Europe letos dojde k několika změnám pravidel. Pro druhý závod víkendu se bude otáčet startovní rošt, bude se započítávat pouze deset nejlepších výsledků, změní se výhradní dodavatel pneumatik a věkový limit pro účast v juniorském hodnocení se zvedne na 23 let.

Nová sezona šampionátu TCR Eastern Europe odstartuje o víkendu 16.-18. dubna podnikem na Hungaroringu. Stejně jako v předchozích dvou sezonách se i letos objeví v akci několik českých jezdců. Účast dosud potvrdili Jáchym Galáš, Michal Makeš, Petr Čížek, Radim Adámek, Tomáš Pekař a Richard Meixner. Na ně (stejně jako na všechny další piloty) tento rok čeká mimo jiné i několik změn v pravidlech.

Tou první je otáčení startovního roštu pro druhý závod víkendu. Dosud o pořadí na startu druhé víkendové jízdy rozhodovaly druhé nejlepší výkony jezdců z kvalifikace. Nyní ale budou pro složení jeho roštu klíčové výsledky úvodního závodu. Piloti na několika prvních pozicích ale odstartují v obráceném gardu. Po závodě se bude losovat číslo od šesti do deseti. Pokud losující sáhne po šestce, otočí se nejlepších šest, pokud po sedmičce, otočí se nejlepších sedm a tak dále až do desítky.

Dále se již nebudou do šampionátu započítávat všechny výsledky. Aby pořadatel pomohl týmům snížit náklady, bude se počítat pouze deset nejlepších výsledků. Každý z jezdců si tak v podstatě bude moci dovolit dva výpadky. Toto pravidlo ale bude platit pouze letos. Od roku 2022 se šampionát plánuje vrátit zpět k započítávání všech závodů.

Ke změnám dojde i v oblasti pneumatik. Jejich výhradním dodavatelem už totiž nebude Yokohama. Nahradí ji Hankook. Navýšen byl i horní věkový limit pro bodování do juniorského hodnocení. Z dosavadních 21 let se posunul na 23 let.

Zdroj: TCR Eastern Europe, úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing