"Poslepu" k bodům. EXPRES AUTO odváží ze Slovakia Ringu dva stejné výsledky

Petr Čížek opět šestý, další sedmé místo pro Víta Smejkala. Stáj EXPRES AUTO dosáhla při nedělním závodě TCR Eastern Europe na Slovakia Ringu naprosto stejného výsledku jako v sobotu. Cesta k celkovému zisku 14 bodů ale nebyla bez překážek. Zatímco Čížek se musel vypořádat s nefunkční přístrojovou deskou, Smejkal se přichomýtl do kolize.

"Sice jsme dosáhli stejného výsledku jako včera a dalších bodů, nemůžu ale říct, že bych byl spokojen," uvedl v cíli Petr Čížek. Mostecký jezdec sice díky otočenému roštu začínal ze čtvrté pozice, z ní se ale během prvního kola propadl až na dvanáctou. Zaskočily ho totiž technické potíže. "Kompletně mi zhasla přístrojová deska. Sice jsem to zkoušel restartovat, ale nepomohlo to. Jel jsem tedy více méně poslepu. Nevěděl jsem, jakou mám zařazenou rychlost a nic dalšího. I proto jsem se propadal dozadu. Místo toho, abych koukal před sebe, jsem koukal na přístrojovou desku. Člověka zkrátka něco takového rozhodí," kroutil hlavou.

Na nekomfortní situaci si Čížek nakonec zvykl a v dalších kolech začal stoupat pořadím. Postupně se propracoval až na osmou pozici a když v závěru odstoupili po incidentu René Kircher s Jiřím Zbožínkem, posunul se o další dvě místa nahoru. V cíli z toho byla šestá příčka.

Stejného výsledku jako v sobotu nedosáhl pouze Petr Čížek, ale také jeho týmový kolega. Vít Smejkal totiž znovu projel cílem jako sedmý a vyrovnal tak svůj dosud nejlepší výsledek v TCR Eastern Europe.

"Jsem velice spokojen. Moc pěkně jsem si zazávodil a užil si parádní souboje," pochvaloval si v cíli Smejkal, kterého přesto mrzely úvodní metry. "Škoda startu. Kdybych to ve druhé zatáčce trochu více podržel, mohl jsem se dostat před Radima Adámka a pak bych byl v lepší pozici," přemítá.

Cesta za sedmým místem se u Smejkala neobešla bez strkanic. Potkal ho totiž incident se Žarkem Knegem, po kterém došlo na Chorvatově Hyundai Elantra k poškození. To následně vedlo k jeho odstoupení.

¨

"Byl jsem trochu delší na brzdě a Žarko mi to najednou začal zavírat. Tím pádem jsme do sebe trochu ťukli," popisuje Smejkal incident, který považuje za závodní.

Na jezdce stáje EXPRES AUTO nyní čeká téměř dvouměsíční pauza a po ní patrně nejočekávanější víkend sezony. Druhá polovina TCR Eastern Europe totiž odstartuje v termínu 2.-4. srpna na Autodromu Most, který je pro Čížka i Smejkala domácí tratí.

Foto: TCR Eastern Europe/Petr Frýba

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.