Tereza Bábíčková se dostala v Portugalsku do finále

V rámci motokárového podniku Rotax Max Challenge International Trophy v portugalském Portimãu se Tereze Bábíčkové podařilo postoupit až do závěrečných bojů kategorie Senior.

Během motokárového podniku Rotax Max Challenge International Trophy v portugalském Portimãu se objevila česká vlajka také ve startovní listině kategorie Senior. Tam jsme mohli držet palce Jozefu Valentovi, Tereze Bábíčkové a Matteu Richterovi.

A nejvíce se z této trojice zadařilo Bábíčkové. Ta se probojovala až do rozhodujícího A finále. Tam projela původně cílem jako devatenáctá. Po dojezdu ale ještě vstoupily do hry penalizace. Pět sekund za nevyhovující polohu předního nárazníku dostala mimo jiné i Tereza. V konečných výsledcích proto spadla na dvacátou pozici. Stejného umístění dosáhla i v předfinále A, které určilo podobu startovního roštu pro A finále, a také v celkové klasifikaci kvalifikačních jízd.

Matteo Richter s Jozefem Valentou mezi nejlepších třicet šest již nepostoupili. Richter skončil v kvalifikačních rozjížďkách padesátý a do cíle B finále (pro nepostupující) dojel na šestém místě. Josef Valenta obsadil v kvalifikačních rozjížďkách šedesátou šestou pozici. V předfinále B dorazil do cíle na osmnácté příčce. Po penalizacích se ale posunul na sedmnáctou.

Výsledky finále A kategorie Rotax Senior: 1. Morgan Porter (Velká Británie, Argenti Motorsport) 13 kol, 2. Sean Butcher (Velká Británie, Kr Sport) +0,403, 3. Mark Kimber (Velká Británie, Strawberry Racing) +1,274… 20. Tereza Bábíčková (Česká republika, Tepz Racing Team) +14,726.

Titulní fotografie: Autódromo Internacional do Algarve