Trénink na GT2 European Series i premiéra Kopeckého. RTR projects se chystá na další závod Carbonia Cupu

Tomáš Miniberger se bude za volantem KTM X-Bow GTX připravovat na působení v seriálu GT2 European Series, Milan Sitnianský a debutant Jan Kopecký zabojují s KTM X-Bow RR o body do hodnocení C5. Takový bude čtvrtý podnik letošního ročníku Carbonia Cupu na Autodromu Most v podání stáje RTR projects.

Minibergera letos uvidíme v Carbonia Cupu již podruhé. S GTX nastoupil  již v květnu na Slovakiaringu a dařilo se mu dobře. Oba závody na okruhu v Orechové Potoni totiž dokázal vyhrát jak celkově ve skupině A, tak v hodnocení třídy A9. Na tyto výsledky se pokusí navázat i nyní. Svůj start ale opět pojímá především jako test.

"Chystáme se vstoupit do GT2 European Series, kde chci jezdit i já osobně. Potřebuji tedy trávit čas za volantem a využívám k tomu každou chvíli. Beru to jako trénink," přibližuje Miniberger, proč se rozhodl nastoupit.

V průběhu sezony bychom majitele týmu RTR projects měli s GTX vidět také v ESET Cupu, kde se plánuje zúčastnit minimálně srpnového podniku na Slovakiaringu. Vyloučena ale není ani další účast při dvacetičtyřhodinovce v Barceloně.

"S dvacetičtyřhodinovkou ještě uvidíme, ale náš kalendář je nabitý. Když máte nějaký cíl a chcete závodit v GT2 European Series, musíte mít natestováno. GT2 je trochu jiná než GTX. Čekáme na ni a měli bychom ji dostat každou chvíli," dodává.

Vozy KTM X-Bow GT2 mají v GT2 European Series zastoupení již nyní díky rakouské stáji True Racing. A rozhodně se jim nedaří špatně. Zatímco v průběžném pořadí třídy Pro-Am drží po třech podnicích třetí místo Štefan Rosina, ve třídě Am jsou třetí Klaus Angerhofer s Hubertem Trunkenpolzem. Vůz již má letos na kontě také jedno celkové vítězství. Při první jízdě na Red Bull Ringu se o něj postarali již zmíněný Rosina spolu s Filipem Sládečkou.

Návrat Sitnianského a premiéra Kopeckého

Tomáš Miniberger ale nebude při mosteckém podniku Carbonia Cupu jediným zástupcem RTR projects. V závodě skupiny C se představí také Milan Sitnianský a Jan Kopecký. Oba pojedou s vozy KTM X-Bow RR v rámci hodnocení třídy C5. Zatímco Sitnianský už letos startoval v Carbonia Cupu na Slovakiaringu, pro Kopeckého půjde o první start.  

"Chce si to zkusit. Carbonia Cup je ideálním místem pro jezdce, kteří chtějí začít závodit. Mohou se zde dobře připravit na závody nějakých vyšších sérií," říká k vystoupení Kopeckého Miniberger.

Sitnianský se pokusí navázat na druhé a první místo, kterých ve třídě C5 při květnových závodech na Slovakiaringu dosáhl. V průběžném pořadí mu patří třetí příčka se ziskem 35 bodů. Před ním jsou Jan Mareček (75 bodů) a Miroslav Šimon (42 bodů). Mareček při prvních třech podnicích také hájil barvy týmu RTR projects a z celkových čtyřech závodů tři vyhrál. V Mostě sice bude chybět, jelikož se ale za vítězství uděluje 20 bodů, je jasné, že na první příčce zůstane.

Celý podnik bude odjet během středy 6. července. Nejprve bude mít každá skupina na programu dvojici volných tréninků. Zatímco skupinu A+ uvidíme v akci od 10:20 a od 12:00, "céčkaři" vyrazí na dráhu nejprve v 9:20 a podruhé v 11:00. Kvalifikace skupiny C se uskuteční od 13:40 a skupina A+ se vydá do boje o startovní pozice od 14:40.  Skupina C začne závodit v 15:35, A+ v 17:05.

Foto: RTR projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.