Úhybný manévr ukončil stíhací jízdu. Salače vyřadila na Sachsenringu bolest zad

Slibně zahájený víkend na Sachsenringu skončil pro Filipa Salače odstoupením. Jezdec týmu Gresini sice dokázal zajet nejrychlejší čas volných tréninků, v závodě ho ale vyřadila příliš velká bolest zad, kterou si způsobil při jednom ze svých úhybných manévrů.

Po velmi slibném začátku další nula na kontě. Taková byla pro Filipa Salače Velká cena Německa. Jezdec třídy Moto2 ukazoval hned od začátku víkendu velmi dobré tempo. V prvním tréninku skončil čtvrtý a ten třetí dokonce vyhrál, čímž se posunul i na první místo v kombinovaných tréninkových výsledcích. Kvalifikace mu ale nevyšla podle představ a v neděli tak musel startovat až jako šestnáctý. Jeho nedělní snažení pak ukončila bolest zad, kterou mu způsobil highsider. Kvůli ní nakonec musel odstoupit.

"Cítil jsem se dobře, což se v prvním kole ukázalo," říká Salač, který do druhého kola najížděl na 14. pozici. "Pak jsem měl ale v první zatáčce menší highsider, když jsem se vyhýbal kolizi. Udělal jsem takový zvláštní pohyb a kvůli tomu jsem poté cítil obrovskou bolest v zádech. Nebyl jsem schopen jet a brzdit. Rád bych se celému týmu omluvil. Tento víkend byl totiž perfektní a my byli připraveni posunout se do nejlepší desítky. Moc se omlouvám," dodal český jezdec.

Jak velké jsou Salačovy problémy se zády a zdali by mohly ohrozit jeho start v Assenu, kde se jede již za týden, není známé. Mladoboleslavský rodák ale v Nizozemsku závodit chce. "V Assenu to zkusíme znovu," uvedl.

I přes druhé odstoupení v řadě zůstal Salač v šampionátu na 23. pozici, kterou drží se ziskem osmi bodů. Nic se nezměnilo ani u Salačova parťáka Alessandra Zacconeho. Ital dnes totiž dojel až jako devatenáctý a zůstává tak na 26. pozici se šesti body.

Salačovým nejlepším výsledkem ze Sachsenringu v rámci MS tak zůstává 13. příčka ze závodu Moto3 z roku 2019. Loni po startu z pole position nedojel poté, co měl kontakt se soupeřem a jeho motorka začala ztrácet rychlost. Už ale ví, jaké to je vystoupat zde na pódium. Při závodě seriálu Red Bull Rookies Cup v roce 2018 totiž skončil třetí.

Jediným českým bodovaným výsledkem ve třídě Moto2 na Sachsenringu tak zůstává umístění Karla Abrahama z roku 2010. Brněnský jezdec tehdy dosáhl na páté místo.

Foto: Gresini

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.