Vítězná středa pro RTR Projects, Mareček vyhrál oba slovenské závody Carbonia Cupu

Čtvrtý podnik letošního ročníku Carbonia Cupu na Slovakiaringu byl pro stáj RTR Projects velice úspěšný. Její jezdec Jan Mareček totiž triumfoval v obou závodech třídy C5.

Pouhé tři dny po vystoupení na Automotodromu Brno v rámci podniku vrchařského seriálu Maverick Hill Climb Czech se stáj RTR Projects ukázala v akci znovu. Ve středu závodila na okruhu Slovakiaring. Zde pokračovala čtvrtým podnikem letošní sezona Carbonia Cupu. Do něj tým nasadil Jana Marečka, který závodil s vozem KTM X-Bow RR.

Součástí podniku byly hned dva závody. A pro Marečka nemohly dopadnout lépe. V obou z nich totiž ovládl hodnocení třídy C5. Na cestě za dvěma triumfy se nenechal rozhodit mimo jiné ani potížemi, které ho postihly ve druhém tréninku.

„Bylo asi dvacet tři stupňů pod mrakem, takže ideální počasí na ježdění. Pár kapek deště sice spadlo, ale to nesehrálo žádnou roli. Hned ve druhém tréninku jsem vylétl v první zatáčce do kačírku, a to v celkem velké rychlosti. Asi hodinu jsme auto vyprošťovali a čistili. Nic vážného se ale nestalo. Potom už bylo všechno v pořádku. Jak kvalifikaci, tak oba závody se nám podařilo odjet bez problémů. Jezdily se velmi slušné časy. U mě panuje spokojenost,“ uvedl šťastný Mareček krátce po skončení podniku.

Jan Mareček zažil ve středu velmi úspěšný den. Foto: RTR Projects

Tým RTR Projects znovu uvidíme v akci na konci tohoto měsíce. O víkendu 20.-22. srpna se zúčastní předposledního podniku letošního ročníku ESET Cupu. Ten se také bude konat na Slovakiaringu.

Úvodní foto: RTR Projects

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.