Vostatek zamíří do vyšších kubatur

Ondřej Vostatek se v sezoně 2021 přesune z juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3 do sérií pro silnější motocykly. S týmem H43 bude závodit v evropském šampionátu Moto2 a také ve španělském šampionátu supersportů.

V posledních dvou sezonách představovaly pro motocyklistu Ondřeje Vostatka hlavní náplň závody juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3. Zatímco v sezoně 2019 hájil barvy české stáje Igax a žádné body si nepřipsal, ročník 2020 byl již v jeho podání o něco vydařenější. Jako jezdec týmu Aspar získal dva body a skončil celkově třicátý první.

Během roku 2021 už ho ale uvidíme závodit v silnějších kubaturách. Vostatek si totiž plácl s týmem H43. V jeho barvách jednak absolvuje sezonu evropského mistrovství FIM CEV Moto2, kde pojede v rámci hodnocení STK600, a také ho uvidíme ve španělském šampionátu kategorie Supersport. Ten závodí během stejných víkendů jako španělský superbikový šampionát.

„Tyto kategorie budou pro mě v takové konkurenci úplně nové. Cesta do mistrovství světa to ale stále je. Bude lepší jít touto cestou, protože moje konstituce už není úplně mototrojková. Věřím, že sezona 2021 bude skvělá,“ uvedl Vostatek na sociálních sítích.

Se španělským šampionátem kategorie Supersport už Ondřej zkušenosti má. S týmem H43 již totiž startoval v posledním podniku letošní sezony v Jerezu.

Titulní fotografie: H43 Team