WSK Super Master Series v Sarnu: Čepil pátý v OK

Český závodník Igor Čepil obsadil při třetím podniku letošní sezony WSK Super Master Series na okruhu v Sarnu pátou příčku v kategorii OK.

V kategorii OK se minulý víkend během třetího podniku WSK Super Master Series na okruhu v Sarnu představili dva Češi. Prvním reprezentantem byl Igor Čepil, který nastoupil za italskou stáj KR Motorsport. Tím druhým Jiří Bečička. Ten závodil za Parolin Racing CZ.

Lépe dopadl z této dvojice Čepil. Ten se sice v celkovém pořadí kvalifikačních rozjížděk umístil až jako třicátý první, což bylo zapříčiněno mimo jiné i tím, že v jedné ze svých tří rozjížděk nedojel. Do předfinále A sice Čepil startoval ze 16. příčky, během závodu se mu ale podařilo prodrat vzhůru. Nakonec obsadil osmou pozici. Podobnou stíhací jízdu poté předvedl i ve finále. Tam se dokázal z 15. pozice propracovat o deset míst nahoru a cílem tak projel jako pátý.

I Jiří Bečička to ale dotáhnul až do finále. Jezdec Parolin Racingu CZ nejprve obsadil 38. příčku v kvalifikačních rozjížďkách. Do předfinále B vyrážel z 19. pozice a nakonec v něm obsadil 10. příčku. Do finále měl původně Bečička startovat z 20. místa. Při výjezdu do zaváděcího kola se mu ale nedařilo nastartovat motokáru. Nakonec se do závodu zapojil, ale jako poslední s velkou ztrátou. Z chvostu se ovšem byl schopen vyšplhat nahoru a v konečných výsledcích skončil dvacátý.

Jiří Bečička ani při třetím podniku letošní sezony WSK Super Master Series nechyběl ve finále kategorie OK. Foto: Parolin Racing CZ

Za zmínku stojí i start italského jezdce Michaela Papara, který hájil barvy českého Praga Racing Teamu. Paparo nejprve skončil dvacátý devátý v celkovém pořadí kvalifikačních rozjížděk. Do finále se ale nedostal. V předfinálové jízdě A totiž obsadil nepostupové 20. místo.