Za Charouze pojedou ve F2 Beckmann se Samaiou

Stáj Charouz Racing System představila jezdeckou sestavu pro letošní sezonu formule 2. S vozy českého týmu budou závodit David Beckmann a Guilherme Samaia.

V loňské sezoně formule 2 hájili barvy stáje Charouz Racing System Louis Delétraz a Pedro Piquet. Úspěšnějším z této dvojice byl Delétraz. Švýcar posbíral celkem 134 bodů, na konto si připsal mimo jiné i pět umístění na stupních vítězů a v konečném pořadí šampionátu se umístil na osmé příčce. Piquet naproti tomu získal jenom tři body a v šampionátu skončil dvacátý.

V sezoně 2021 bude mít ale ekipa Antonína Charouze zcela jinou sestavu. Pojedou za ní totiž nováček David Beckmann a Guilherme Samaia, kteří se u českého týmu představili již během loňského posezonního testu v Bahrajnu. Beckmann v loňské sezoně závodil ve FIA F3 za Trident a mimo jiné i se dvěma výhrami obsadil šestou příčku. Samaiu jsme ve formuli 2 mohli vídat už loni s Camposem. Žádné body ale tehdy nezískal.

„Po přestupu k Charouz Racing Systemu se cítím opravdu pohodlně. Dali o sobě vědět, hned jak přišli do formule 2. Dokázali být konkurenceschopní a konzistentní se všemi svými jezdci. Tým má skvělé zázemí a strukturu. Při testech jsem se už seznámil i s některými zaměstnanci. Mezi nimi jsou i lidé, se kterými jsem spolupracoval již dříve. Jsem díky tomu klidný. Je to příslib, že společně zažijeme dobrou sezonu,“ uvedl Beckmann.

David Beckmann zažije s týmem Charouz Racing System svou premiérovou sezonu ve formuli 2. Foto: Charouz Racing System

Guilherme Samaia dodal: „Jsem velice šťastný, že se pro rok 2021 přidám k Charouz Racing Systemu. Na konci sezony 2020 mi dali skvělou příležitost k tomu, abych začal znovu a ukázal, čeho jsme společně na trati schopní. Po slušných posezonních testech, které jsme spolu odjeli, jsem byl plný energie. Jsem opravdu vděčný za to, že přicházím do skupiny takových úžasných lidí. Jsem si jistý, že letos budeme jako tým velice záludným soupeřem. Budeme se snažit.“

Guilherme Samaia se letos pokusí vybojovat první body ve formuli 2. Foto: Charouz Racing System

Ve formuli 2 působí stáj Charouz Racing System od roku 2018. Během té doby si na konto připsala mimo jiné osmnáct umístění na stupních vítězů, mezi nimiž najdeme také dva triumfy. O ty se v sezoně 2018 postaral Antonio Fuoco. Rok 2018 byl pro český tým nejúspěšnější také z hlediska celkového umístění. S 215 body tehdy skončil šestý.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Charouz Racing System