Za Janík Motorsport pojedou letos v TCR Europe Galáš a Homola

Stáj Janík Motorsport představila jezdecké složení pro letošní sezonu TCR Europe. Kromě Jáchyma Galáše bude za tým závodit i Maťo Homola.

Již minulý týden jsme vás informovali o tom, že se český závodník Jáchym Galáš přesune v letošní sezoně do TCR Europe. Zde pojede za stáj Janík Motorsport s vozem Hyundai i30 N TCR. Současně bude reprezentovat ACCR Czech Talent Team, tedy projekt Autoklubu České republiky pro mladé jezdce. Rovněž se od letoška stává členem juniorského programu zákaznického závodění Hyundai Motorsportu.

Znojemský jezdec ale nebude jediným závodníkem, který letos bude v TCR Europe za stáj Václava Janíka pojede. Stáj totiž nasadí dva Hyundaie a kromě Galáše nastoupí v jejích barvách také Slovák Maťo Homola.

„Loňská premiérová sezona v TCR Eastern Europe (zde se Janík Motorsport představil pod hlavičkou ACCR Czech Talent Teamu a zatímco první tři podniky za něj odjel Dušan Kouřil mladší, v posledním za něj nastoupil Tomáš Korený – pozn. red.), kdy náš tým startoval v rámci juniorského projektu pod hlavičkou Autoklubu České republiky – ACCR Czech Talent Team, nám přinesla mnoho zkušeností a poznatků, ze kterých budeme čerpat pro letošní sezonu,“ řekl Václav Janík.

Jáchyma Galáše letos čeká premiérová sezona v TCR Europe. Foto: Janík Motorsport

„Jsme velmi rádi, že spolupráce s Autoklubem ČR bude i nadále pokračovat a máme tak možnost se podílet na rozvoji mladých talentů. Pro tento rok je to právě Jáchym Galáš. Šampionát TCR Europe je pro nás velkou výzvou a věříme, že díky talentovanému jezdeckému složení Maťo-Jáchym se nám bude dařit dosahovat na ty nejvyšší příčky,“ dodal majitel stáje.

Vůz Maťa Homoly bude letos veden v barvách Jantar Teamu, který je jeho strategickým partnerem. Foto: Janík Motorsport

Zatímco Galáš letos bude v TCR Europe nováčkem, Homola závodil v tomto šampionátu s vozem Hyundai i30 N TCR již v předchozích dvou letech. Zatímco v roce 2019 hájil barvy stáje Autodis Racing by Target Competition a připsal si mimo jiné i jedno vítězství, loni jezdil za BRC Racing Team. Na kontě už má ale zkušenosti mimo jiné i s FIA WTCR. Tam působil v roce 2018 s vozem Peugeot 308 TCR týmu DG Sport Compétition a i tehdy vyhrál jeden závod.

Zdroj a úvodní foto: Janík Motorsport