Záruba s Formánkem bojovali v neděli o pódium

Posádka stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra ve složení Josef Záruba a Bronislav Formánek bojovala ve druhém víkendovém závodě Lamborghini Super Trofeo Europe v Monze o pódiové umístění v hodnocení Pro-AM. Nakonec skončila na čtvrtém místě.

V italské Monze se v neděli uskutečnil druhý závod úvodního podniku letošní sezony Lamborghini Super Trofeo Europe. Posádka stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra ve složení Josef Záruba a Bronislav Formánek dosáhla v sobotním klání na celkovou desátou příčku a zároveň na páté místo v kategorii Pro-AM. Celkové desáté místo patřilo české dvojici také na startu druhého závodu. V rámci hodnocení Pro-AM pak mohli Záruba s Formánkem před startem pomýšlet na pódiové umístění. V této třídě totiž startovali ze druhé pozice.

Po úvodních metrech navíc mohli být v táboře stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra ještě spokojenější. Záruba, který usedl za volant pro první úsek závodu, totiž povyskočil na celkové osmé místo a v hodnocení Pro-AM se dokonce dostal do vedení. Pódiové umístění z toho ale nakonec pro ekipu Jiřího Mičánka mladšího nebylo. Ještě před oknem pro zastávky v boxech se Záruba propadl v Pro-AM na druhé místo. Po zastávkách v boxech pak ztratil Bronislav Formánek, který Zárubu vystřídal, další dvě pozice. V cíli z toho bylo celkové jedenácté místo a čtvrtá příčka v Pro-AM. Během závodu se na trať jednou vydal zpomalovací vůz. Stalo se tak poté, co kvůli kontaktu s Donovanem Prviteliem skončil mimo trať Kevin Rossel.

Josef Záruba (vlevo, na snímku se šéfem stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiřím Mičánkem mladším) v úvodu jezdil v čele kategorie Pro-AM. Foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Letošní sezona Lamborghini Super Trofeo Europe bude pokračovat o víkendu 28.-30. května ve francouzském Le Castelletu.

Výsledky druhého závodu: 1. Alberto di Folco (Itálie, Imperiale Racing), 1. v PRO), 2. Noah Watt – Sebastian Balthasar (Dánsko – Německo, Leipert Motorsport, 2. v Pro), 3. Glenn van Berlo – Raul Guzman (Nizozemsko – Mexiko, Target Racing, 3. v Pro)… 11. Josef Záruba – Bronislav Formánek (oba Česká republika, Mičánek Motorsport powered by Buggyra, 4. v Pro-AM).

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra