Beckmann byl v neděli blízko dalším bodům

Jezdec stáje Charouz Racing System David Beckmann nebyl při nedělním hlavním závodě formule 2 v Baku daleko od umístění na bodovaných pozicích. Nakonec ale obsadil 12. příčku.

Třetí podnik letošní sezony formule 2 v ulicích Baku vyvrcholil v neděli hlavním závodem víkendu. Sobota přinesla české stáji Charouz Racing System jedno pódiové umístění. Postaral se o něj David Beckmann, který do cíle druhého sprintu dorazil na stříbrné příčce. V hlavním závodě už ale na tento výsledek nenavázal.

Na startovním roštu se jezdci seřadili čistě podle výsledků páteční kvalifikace. S pořadím již tentokrát nebylo nijak mícháno. Pro Beckmanna to znamenalo start ze 13. místa. Během závodu byl zapojen do boje o bodované pozice a krátce před koncem ještě figuroval na poslední bodované 10. pozici. Nakonec se ale propadl na 12. příčku a své bodové konto tak nerozšířil.

Beckmannův týmový kolega Guilherme Samaia opět nezažil snadný závod. Do něj měl původně startovat z 20. místa. Ještě před jeho začátkem se však posunul o dvě pozice nahoru. Před prvním pokusem o start totiž potkaly technické problémy Jacka Aitkena s Matteem Nanninim a oba tak byli zatlačeni do boxů. Zbytek startovního pole musel odjet ještě jedno zaváděcí kolo.

Hned po startu si ale Samaia přivodil po kontaktu se soupeřem defekt pneumatiky a musel neplánovaně do boxů. V závěru závodu navíc vycestoval do jedné z únikových zón. Nakonec obsadil 18. příčku.

Guilherme Samaia si hned v úvodu přivodil defekt pneumatiky. Foto: Charouz Racing System

Ani hlavní závod víkendu se neobešel bez výjezdu zpomalovacího vozu. Ten byl vyslán do akce hned v úvodu, kdy při souboji o čtvrté místo kolidovali Dan Ticktum, Marcus Armstrong a Théo Pourchaire. Jako viník kolize byl označen Ticktum a dostal desetisekundovou penalizaci. I přesto ale skončil osmý. Pro Armstronga s Pourchairem znamenal tento incident konec účinkování v závodě. Pourchaire si navíc zlomil zápěstí.

Čtvrtý podnik letošní sezony formule 2 se uskuteční o víkendu 16.-18. července v britském Silverstone.

Výsledky hlavního závodu: 1. Jüri Vips (Estonsko, Hitech Grand Prix) 28 kol, 2. Oscar Piastri (Austrálie, Prema) +6,152, 3. Robert Švarcman (Rusko, Prema) +12,623… 12. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) +39,973, 18. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) +1 kolo.

Průběžné pořadí šampionátu jezdců: 1. Guanju Žou (Čína, UNI-Virtuosi) 78 bodů, 2. Oscar Piastri (Austrálie, Prema) 73 bodů, 3. Robert Švarcman (Rusko, Prema) 66 bodů… 11. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 24 bodů, 21. Guilherme Samaia 0 bodů.

Průběžné pořadí šampionátu týmů: 1. Prema 139 bodů, 2. UNI-Virtuosi 119 bodů, 3. Hitech Grand Prix 113 bodů… 8. Charouz Racing System 24 bodů.

Úvodní foto: Charouz Racing System

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.