Buggyra vyšle v evropských NASCAR do boje dva Mustangy, usednou do nich dvojčata Kolocovy

Stáj Buggyra odhalila detaily svého působení v příští sezoně NASCAR Whelen Euro Series. V seriálu bude tým působit pod názvem Buggyra ZM Racing a nasadí dva vozy Ford Mustang, se kterými budou závodit sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy. Dvojčata se budou účastnit jak závodů vrcholné kategorie EuroNASCAR PRO, tak třídy EuroNASCAR 2.

Již dříve jsme vás informovali o vstupu stáje Buggyra do evropského šampionátu NASCAR v roce 2022. Nyní tým představil také podrobnosti o svém působení v této sérii. V ní bude působit pod názvem Buggyra ZM Racing a nasadí dva vozy Ford Mustang, do kterých usednou Aliyyah Kolocová a její sestra Yasmeen. Na obě závodnice bude během jednotlivých podniků čekat nabitý program. V akci se totiž objeví jak při závodech vrcholné třídy EuroNASCAR PRO, tak v kláních kategorie EuroNASCAR 2.

"Naše účast v NASCAR Whelen Euro Series představuje první krok do světa závodů NASCAR. Jsme přesvědčeni o správnosti konceptu, který nabízí extrémně vyrovnané závodění a představuje ideální platformu pro výchovu a růst mladých jezdců," říká majitel týmu Martin Koloc.

Sestry Kolocovy zahájily svou kariéru na okruzích v roce 2020. Aliyyah jsme během uplynulých dvou sezon mohli vídat zejména na scéně závodů tahačů, kde se soustředila především na evropský a francouzský šampionát. Mohli jsme ji vidět ale i v závodech ESET Cupu s vozy Mercedes-AMG GT3, Mercedes-AMG GT4 a Renault Clio. Yasmeen Kolocovou jsme dosud mohli vídat převážně za volantem Renaultu Clio v ESET Cupu. V tomto seriálu si ale zazávodila i s monopostem F4 nebo s Mercedesem-AMG GT4.

 Obě jezdkyně se na působení v evropských NASCAR těší: "Všechna letošní testování jsem si užila. Navíc mohu těžit ze závodů tahačů i vozů GT," říká Aliyyah Kolocová. "Řízení speciálu NASCAR se sice odlišuje od pilotování vozů kategorie GT4, o to více se ale těším. Odhaduji, že to bude zábava," dodává Yasmeen.

Zatímco Yasmeen Kolocová bude závodit se startovním číslem 47, Aliyyah poveze na svém voze číslo 29. Foto: Buggyra Racing

Sveze se v budoucnu i Calvet?

Buggyra sice vstoupí do evropských NASCAR až příští rok, přesto ale v dubnu při úvodním podniku na Hockenheimringu nepůjde pro Aliyyah a Yasmeen Kolocovy o první zkušenost s touto sérií. Letos v září totiž obě nastoupily v barvách italského týmu Caal Racing do podniku v chorvatském Grobniku v kategorii Club Challenge, jejíž závody se konají jako jízdy pravidelnosti.

V listopadu Buggyra absolvovala test ve francouzském Fontenay-le-Comte, kde se Aliyyah Kolocová také objevila. Yasmeen se nemohla zúčastnit kvůli potížím se zády. Nahradil ji Téo Calvet, který letos Buggyru reprezentoval v evropském a francouzském šampionátu tahačů, přičemž ve Francii se stal šampionem. Po otestování vozu Calvet nevyloučil, že by se v tomto šampionátu mohl v budoucnu také objevit. Nyní se ale soustředí na svou lednovou premiéru v Rallye Dakar. Sestry Kolocovy by se tohoto podniku měly zúčastnit v roce 2023.

Buggyra se nepostará o první českou stopu v NASCAR Whelen Euro Series. Od roku 2015 se totiž závodů této série účastní Martin Doubek. Letos se rodák z Litomyšle stal šampionem třídy EuroNASCAR 2.

Úvodní foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.