Calvet kraloval také v neděli

Téo Calvet zvítězil také v obou nedělních závodech francouzského šampionátu tahačů na okruhu Charade. Na stupních vítězů se objevila i Aliyyah Kolocová.

Na okruhu Charade se v neděli uskutečnily závěrečné dva závody podniku francouzského šampionátu tahačů. V obou sobotních kláních triumfoval Téo Calvet ze stáje Buggyra Zero Mileage Racing. A na vítězné vlně Francouz pokračoval také v nedělních závodech.

Že Calveta čeká další úspěšný den, napověděla již kvalifikace, kde zajel nejrychlejší čas a získal tak pole position pro třetí závod víkendu. V něm vedl od startu do cíle a připsal si další triumf. Na roštu čtvrtého závodu došlo k otočení nejlepší šestky z předchozí jízdy a Calvet tak začínal jako šestý. Opět se mu ale dařilo probíjet se pořadím vzhůru a v předposledním kole se posunul na první příčku, když využil chyby Anthonyho Janieca.

Téo Calvet ovládl na okruhu Charade všechny čtyři závody. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Pódiové umístění ukořistila v neděli ale také Calvetova parťačka u Buggyry Aliyyah Kolocová. Ta po třetím místě v kvalifikaci dosáhla bronzového výsledku i ve třetí jízdě. Na roštu závěrečného čtvrtého klání jí po otočení nejlepší šestky patřila čtvrtá pozice. Na této příčce dojela i v závodě. V obou závodech se Kolocová mohla radovat z vítězství jak v hodnocení mladých nadějí, tak v klasifikaci žen.

Aliyyah Kolocová se v neděli také ukázala na stupních vítězů. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Ještě před oběma závody se uskutečnil souboj mechaniků. Toho se účastní dva mechanici a jezdec, kteří mají za úkol co nejrychleji sundat levé přední kolo a poté ho znovu nasadit. Zatímco Aliyyah Kolocová se umístila se svou posádkou na čtvrté příčce, Calvet a jeho mechanici skončili sedmí.

Další podnik francouzského šampionátu tahačů se uskuteční o víkendu 3.-4. července v Nogaru. Calvet do něj vstoupí v roli vedoucího muže šampionátu. Kolocová se nachází na třetí příčce celkového pořadí.

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 11 kol, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) +0,857, 3. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) +24,123.

Výsledky čtvrtého závodu víkendu: 1. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 11 kol, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) +2,693, 3. Yorick Montagne (Francie, Team Aravi, Renault Trucks T) +19,247, 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) +24,222.

Soutěž mechaniků: 1. Aurélien Hergott (Francie, Team Camions de Course de Francilien, DAF CF 85) 2:09,277, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) 2:40,978, 3. Florian Orsini (Francie, Team Orsini, Mercedes Axor) 3:12,817… 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 3:13,071, 7. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 3:45,788.

Průběžné pořadí šampionátu jezdců: 1. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 120 bodů, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) 97 bodů, 3. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 79 bodů.

Úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.