F2 v Silverstone: Charouz Racing System v neděli za bodovanými pozicemi (sledovali jsme online)

Letošní sezona formule 2 pokračovala o víkendu v Silverstone čtvrtým podnikem. V akci opět nechyběl ani český tým Charouz Racing System s jezdci Davidem Beckmannem a Guilhermem Samaiou. Jejich vystoupení jsme pro vás sledovali online.

Na okruhu v Silverstone pokračuje tento víkend Velkou cenou Velké Británie letošní sezona formule 1. V hrabství Northamptonshire bude „efjedničky“ doprovázet mimo jiné i formule 2. Ta má na programu čtvrtý letošní podnik. Chybět v něm pochopitelně nebude ani český tým Charouz Racing System, jehož barvy letos v šampionátu hájí David Beckmann a Guilherme Samaia.

Po první polovině sezony je na tom z dvojice pilotů stáje Antonína Charouze lépe Beckmann. Německý nováček dosud nasbíral 24 bodů. Na kontě má mimo jiné i dvě umístění na stupních vítězů. Zatímco první bahrajnský sprint dokončil jako třetí, druhý sprint v Baku pro něj skončil stříbrnou příčkou. V celkovém pořadí šampionátu mu patří 11. místo.

David Beckmann se už letos dvakrát objevil na stupně vítězů. Foto: Charouz Racing System

Guilherme Samaia stále na své první body v barvách Charouz Racing Systemu, kam se přesunul před letošní sezonou, čeká. V průběžném pořadí šampionátu se nachází na 21. pozici. Jeho nejlepším výsledkem, kterého v tomto roce dosáhl, je 11. místo. Toto umístění bral v obou bahrajnských sprintech. Samaia nečeká jen na první body v barvách týmu Charouz Racing System, ale zároveň i na první body ve F2. V šampionátu totiž nebodoval ani v loňské sezoně, kterou absolvoval u španělské stáje Campos.

Pátek

Volný trénink

Ve volném tréninku se jezdci Charouz Racing Systemu umístili na konci druhé desítky. Zatímco David Beckmann skončil osmnáctý, Guilherme Samaia zajel dvacátý nejrychlejší čas.

Kvalifikace

Také kvalifikace, kterou kvůli problémům Roberta Švarcmana ukončily červené vlajky o dvě minuty dříve, skončila pro oba piloty Charouz Racing Systemu umístěním ve druhé desítce. Beckmann i Samaia navíc dosáhli stejného umístění jako ve volném tréninku. Zatímco Němec se kvalifikoval jako osmnáctý, brazilský pilot zajel dvacátý čas.

Sobota

První sprint

Úvodní závod víkendu stáji Charouz Racing System body nepřinesl. Zatímco David Beckmann obsadil 13. místo, jeho týmový kolega Guilherme Samaia do cíle nedojel poté, co skončil mimo trať a postaral se o jeden z trojice výjezdů zpomalovacích vozů.

Druhý sprint

Ve druhém sprintu, během kterého se na trať vydal zpomalovací vůz ve dvou případech, již mohla u stáje Charouz Racing System panovat lepší nálada. David Beckmann totiž po startu ze 13. místa skončil osmý a získal jeden bod. Guilherme Samaia obsadil 17. příčku.

Hlavní závod

Po osmém místě Davida Beckmanna ve druhém sprintu zažila v neděli stáj Charouz Racing System další závod bez bodů. David Beckmann skončil mimo jiné i po pětisekundové penalizaci za nebezpečné vypuštění na 15. příčce. Guilherme Samaia obsadil 20. pozici.

Guilherme Samaia ani v Silverstone nezískal své první body. Foto: Charouz Racing System

Další podnik se uskuteční až o víkendu 11.-12. září v Monze.

Kompletní výsledky z podniku najdete zde a průběžná pořadí naleznete tady.

Úvodní foto: Charouz Racing System

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.