Dvojčata Kolocovy plánují start na Dakaru

Sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy plánují do budoucna účast v podniku Rallye Dakar. Debut by měly absolvovat v roce 2023. S přípravou už začaly.

V letošním roce absolvovaly dcery šéfa stáje Buggyra Zero Mileage Racing Martina Koloce Aliyyah a Yasmeen svou premiérovou sezonu na okruzích. Do budoucna to ale není pouze tato scéna, která děvčata láká. Obě totiž plánují i účast na Rallye Dakar. Záměrem je debut v ročníku 2023. Tou dobou bude oběma sestrám stále jen osmnáct let. Přípravu na tento start zahájily již minulý týden v Milovicích, kde usedly do buginy Can-Am.

„Holky za mnou přišly s tím, že by chtěly závodit, klíčoví partneři s tím nemají problémy, takže proč to nezkusit. V současné době lze těžko něco plánovat s časovým předstihem, každopádně už letos by měly holky absolvovat pouštní tréninkový kemp v Kataru,“ uvedl Martin Koloc.

Aliyyah a Yasmeen se minulý týden svezly v Milovicích s buginou Can-Am. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

„V této chvíli je připraven velmi intenzivní dvouletý tréninkový program, během kterého budou DAKAR Sistaz (sestry Kolocovy – pozn. red.) sbírat zkušenosti v Evropě, Spojených arabských emirátech, Jižní Africe, Maroku a Kataru,“ dodal.

V jaké kategorii se Aliyyah s Yasmeen za necelé tři roky během Rallye Dakar představí, zatím není jasné. Podle stáje Buggyra Zero Mileage Racing se nejpravděpodobněji jeví třída Side by Side. Tým ale nevylučuje ani start obou děvčat v kamionu nebo v automobilu třídy T1. Současně by ale „dakarské plány“ podle Martina Koloce neměly nikterak snížit okruhové ambice jeho dcer.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing