Galáš si poprvé zazávodí v "chrámu rychlosti". Pokusí se navázat na životní výsledek

Jáchyma Galáše čeká o víkendu v italské Monze předposlední podnik letošní sezony TCR Europe. V něm se jezdec stáje Janík Motorsport pokusí navázat na pátou příčku, kterou vybojoval při předchozím podniku na Nürburgringu. Vzhledem k charakteru okruhu ale neočekává lehký víkend.

Jáchyma Galáše čeká během posledního zářijového víkendu předposlední letošní vystoupení v seriálu TCR Europe. Po Le Castellet, Zandvoortu, Spa-Francorchamps a Nürburgringu se představí na dalším slavném okruhu, který můžeme v současnosti najít mimo jiné i v kalendáři F1. Je jím italská Monza.

Před třemi týdny na Nürburgringu Jáchym zažil svůj dosud nejlepší víkend v TCR Europe. Podařilo se mu bodovat v obou závodech víkendu. Zatímco první jízda pro něj skončila 12. příčkou, ve druhém závodě obsadil dokonce pátou pozici a k tomu vyhrál nováčkovské hodnocení. Do Itálie proto přijíždí motivovaný.

"Na Monzu se těším. Je to slavný okruh, který má obrovskou tradici. Jezdí se tu i F1. Na Nürburgringu jsem dosáhl na dobrý výsledek, takže jsem v dobré náladě,“ říká.

Jáchym Galáš se pokusí v Monze navázat na páté místo z Nürburgringu. Foto: Janík Motorsport

Maximálka bude klíčová

Úspěšné vystoupení na Nürburgringu pilota stáje Janík Motorsport hodně povzbudilo. Vzhledem k charakteru okruhu v Monze si ale uvědomuje, že italský víkend pro něj nebude jednoduchý.

„Kvůli BoP se naše auto po celou sezonu trápí ohledně maximální rychlosti. A ta je v Monze hodně důležitá. Bude to tedy dost obtížné. Na rozdíl od Nürburgringu jsme navíc v Monze ani netestovali. Kromě toho tu není mnoho zatáček a můžete tu hodně ztratit. Už na Nürburgringu byl rozdíl v kvalifikaci mezi třetím a sedmnáctým místem jenom vteřina, takže očekávám, že to opět bude hodně vyrovnané,“ upozorňuje.

Do víkendu Galáš vstupuje jako osmnáctý muž průběžného pořadí. Na kontě má 41 bodů. Mezi nováčky je se 66 body druhý.

Úvodní foto: Janík Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.