Návrat po dvou letech. Correa pojede při posezonních testech F2 za Charouze

Juan Manuel Correa se poprvé od těžké nehody ve Spa-Francorchamps z roku 2019 znovu sveze s monopostem F2 stáje Charouz Racing System. Američan se s týmem zúčastní posezonních testů v Abú Zabí.

V roce 2019 byl Juan Manuel Correa ve F2 součástí stáje Antonína Charouze. Ta tehdy nesla název Sauber Junior Team by Charouz a Correa se v jejích barvách mimo jiné dvakrát podíval na stupně vítězů. Jeho působení v týmu ale skončilo po těžké nehodě při hlavním závodě ve Spa-Francorchamps. Z hromadného incidentu, při kterém zahynul Anthoine Hubert, si Correa odnesl četné zlomeniny nohou a také poranění páteře a plic. Později kvůli dechové zástavě strávil dokonce dva týdny v umělém spánku a během rekonvalescence musel podstoupit řadu operací.

Letos se ekvádorský rodák, který ale reprezentuje USA, dokázal vrátit k závodění. V barvách ART Grand Prix účinkoval ve FIA F3. Celkem dosáhl na 11 bodů, nejlépe dojel šestý a v šampionátu obsadil 21. příčku. A tento týden se poprvé od své nehody sveze v monopostu F2. Opět pojede ve voze Charouz Racing Systemu, v jehož barvách nastoupí do posezonních testů v Abú Zabí. Ty se konají od čtvrtka 16. do soboty 18. prosince.

Kromě Correy nastoupí v testech za českou stáj také Guilherme Samaia. Brazilec letos ve F2 pro Charouz Racing System i závodil. Body se mu ale získat nepodařilo a celkově se umístil jako dvacátý čtvrtý. Body nedokázal Samaia získat ani o rok dříve, kdy zažil svou premiérovou sezonu ve F2 u španělské stáje Campos.

Kromě Samaiy jsme letos mohli vidět u Charouz Racing Systemu také Davida Beckmanna, Enza Fittipaldiho a Richarda Verschoora. Nejvíce bodů, konkrétně 25, vybojoval pro tým Beckmann, který dokonce při prvním sprintu v Bahrajnu a ve druhém sprintovém klání v Ázerbájdžánu vystoupil na stupně vítězů. Fittipaldi přispěl na konto stáje dvěma body a Verschoor jedním.

Úvodní foto: Charouz Racing System

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.