Pavlíček a Enge začnou v polské vytrvalosti z pole position

Stáj RTR Projects vykročila v pátek v Poznani k dalšímu letošnímu vytrvalostnímu vítězství. Posádka ve složení Matěj Pavlíček a Tomáš Enge totiž ovládla v kvalifikaci kategorii GT4. Z prvního místa ve svých kategoriích ale vyrazí v sobotu také Dennis Waszek a Yasmeen Kolocová.

Na okruhu v Poznani pokračuje tento víkend třetím podnikem letošní sezona ESET Cupu. Součástí harmonogramu víkendu bude i tentokrát vytrvalostní závod, který tradičně uzavře sobotní program. V páteční kvalifikaci se rozhodovalo o tom, v jakém pořadí do něj posádky odstartují.

Předchozí dva letošní vytrvalostní závody na Hungaroringu a Slovakiaringu byly velice úspěšné pro stáj RTR Projects. Brněnský tým totiž s posádkou Matěj Pavlíček – Erik Janiš ovládl v obou případech hodnocení GT4.

Pro podnik v Poznani ale došlo v jezdecké sestavě vozu KTM X-Bow GT4 se startovním číslem 8 k jedné změně. Matěje Pavlíčka totiž tentokrát nedoplňuje Erik Janiš, ale Tomáš Enge. A i s obměněnou sestavou budou u RTR Projects v sobotu útočit už na třetí letošní vytrvalostní triumf. Pavlíček s Engem totiž v kvalifikaci ovládli hodnocení GT4 a budou tak v rámci této třídy startovat první. O nejrychlejší čas se postaral Pavlíček.

Barvy stáje RTR Projects budou tento víkend hájit ve vytrvalostním závodě Matěj Pavlíček a Tomáš Enge. Foto: RTR Projects

České barvy ale nebude při vytrvalostním závodě v Poznani hájit pouze tým RTR Projects. Uvidíme mimo jiné i Dennise Waszka. Ten měl původně nastoupit ve voze Lamborghini stáje Duck Racing spolu se svým otcem Boleslavem Waszkem. Nakonec ho ale čeká jiný program a rozhodně se nebude nudit.

Kromě Lamborghini stáje Duck Racing se totiž během vytrvalostního závodu ukáže i v BMW M6 GT3 týmu Trevor Racing a v obou vozech se prostřídá s Gregorem Zsigem. V kvalifikaci byl Waszek autorem nejrychlejšího kola obou těchto vozů. Zatímco pro BMW zajistil druhé místo celkově i v GT3, pro Lamborghini vyjel celkovou šestou příčku a současně první místo v kategorii GTC, ve které budou Zsigo s Waszkem startovat jako jediní.

Dennis Waszek kvalifikoval BMW M6 GT3 na celkové druhé příčce. Foto: Petr Frýba

Ve vytrvalostním závodě ale uvidíme také Yasmeen Kolocovou. Závodnice stáje Buggyra Racing nastoupí s Renaultem Clio. A i na ni čeká start z pole position. V kvalifikaci totiž jakožto jediná účastnice zvítězila v klasifikaci Clio Cupu.

Vytrvalostní závod odstartuje v sobotu v 15:15.

Výsledky kvalifikace na vytrvalostní závod: 1. Marcin Jedlinski (Polsko, Olimp Racing, Mercedes-AMG GT3, 1. v GT3) 1:29,197, 2. Gregor Zsigo – Dennis Waszek (Slovensko – Česká republika, Trevor Racing, BMW M6 GT3, 2. v GT3) 1:30,297, 3. Andrzej Lewandowski (Polsko, GT3 Poland, Lamborghini Huracan, 1. v D4+3500) 1:30,589… 6. Dennis Waszek – Gregor Zsigo (Česká republika – Slovensko, Duck Racing, Lamborghini, 1. v GTC) 1:32,638, 10. Matěj Pavlíček – Tomáš Enge (Česká republika – Česká republika, RTR Projects, KTM X-Bow GT4, 1. v GT4) 1:36,983… 16. Yasmeen Kolocová (Spojené arabské emiráty, Buggyra Racing, Renault Clio Cup, 1. v Clio Cupu) 1:50,439.

Úvodní foto: RTR Projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.