Po třech letech návrat na Red Bull Ring, premiéra TCR Eastern Europe v Mostě. ESET Cup představil kalendář pro sezonu 2022

Organizátoři seriálu ESET Cup představili kalendář pro příští sezonu. Po třech letech v něm opět najdeme rakouský Red Bull Ring. Seriál TCR Eastern Europe se pak poprvé představí na Autodromu Most, kde odjede finálový podnik sezony.

Stejně jako v posledních letech odstartuje sezona na maďarském Hungaroringu, kde se pojede v dubnu. Poté bude následovat téměř dvouměsíční pauza, než se uskuteční druhý závodní víkend. Jeho dějištěm bude rakouský Red Bull Ring. Na okruh ve Štýrsku se ESET Cup vrátí po třech letech. Naposledy se zde představil v roce 2019. V posledních dvou sezonách zhatila pořádání tohoto podniku koronavirová pandemie. Po Red Bull Ringu se šampionát podívá opět i do polské Poznaně, chorvatského Grobniku, na Slovakiaring a finálové klání sezony bude hostit v září Automotodrom Brno.

TCR Eastern Europe: Místo Brna do Mostu

Součástí víkendů ESET Cupu bývají od roku 2019 pravidelně i závody seriálu cestovních vozů TCR Eastern Europe. Stejně tomu bude i v sezoně 2022. Tentokrát ale nebude TCR Eastern Europe doprovázet ESET Cup na všech podnicích. Společně s ním se totiž představí pouze při úvodních pěti závodních víkendech na Hungaroringu, Red Bull Ringu, v Poznani, Grobniku a na Slovakiaringu. Také kalendář TCR Eastern Europe ale čítá šest podniků. Závěrečný podnik totiž bude hostit Autodrom Most, kde se série představí o týden dříve než ESET Cup v Brně.

Zatímco finále ESET Cupu bude hostit Automotodrom Brno, závěrečný podnik TCR Eastern Europe se uskuteční už o týden dříve v Mostě. Foto: ESET Cup

Okruh v Mostě bude součástí kalendáře TCR Eastern Europe vůbec poprvé. Nyní je tak jasné, že na severozápadě Čech se v roce 2022 představí minimálně dvě série závodů TCR. Kromě TCR Eastern Europe zde totiž opět pojede i světový pohár WTCR, který zde v dubnu absolvuje úvodní podnik sezony.

Letošní sezona ESET Cupu skončila několika tituly českých barev. Zatímco ve sprintu i ve vytrvalosti třídy GT4 se radoval z titulu jezdec stáje RTR Projects Matěj Pavlíček, ve vytrvalostním hodnocení Clio Cupu slavila Yasmeen Kolocová z Buggyry, ve vytrvalostních závodech třídy GTC vyhrál Bolek Waszek, v Clio Cupu Bohemia se stal šampionem švédský jezdec Filip Sandström z mělnického týmu Carpek Service a v TCR Eastern Europe vybojoval titul Michal Makeš ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Kalendář ESET Cupu pro sezonu 2022

1. Hungaroring (8.-10. dubna)
2. Red Bull Ring (4.-6. června)
3. Poznaň (24.-26. června)
4. Grobnik (23.-24. července)
5. Slovakiaring (20.-21. srpna)
6. Brno (9.-11. září)

Kalendář TCR Eastern Europe pro sezonu 2022

1. Hungaroring (8.-10. dubna)
2. Red Bull Ring (4.-5. června)
3. Poznaň (24.-26. června)
4. Grobnik (23.-24. července)
5. Slovakiaring (20.-21. srpna)
6. Most (2.-4. září)

Úvodní foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.