Příprava na NASCAR začala. Sestry Kolocovy provětraly v Mostě čtyřistapadesátikoňová monstra

Sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy absolvovaly první testy před startem nové sezony NASCAR Whelen Euro Series. Uskutečnily se na Autodromu Most.

Na Aliyyah a Yasmeen Kolocovy letos čeká premiérová sezona v evropském seriálu závodů NASCAR, kde se budou soustředit na účinkování v nižší kategorii EuroNASCAR 2. A tento týden absolvovala obě děvčata s vozy první předsezonní svezení. Jeho dějištěm byl Autodrom Most. Ze začátku obě sestry s vozy, které jsou vybaveny osmiválcovými motory o výkonu 450 koní a v nichž chybí technické pomůcky jako posilovač řízení, ABS nebo kontrola trakce, zápasily. Postupně se ale jejich pocit zlepšoval.

"Chvíli to trvalo, postupně se ale poměr sil vyrovnával a poslední čtvrtinu jsem si užívala," okomentovala Aliyyah své svezení. Dojmy Yasmeen byly podobné. "Absolutně souhlasím. Začátek nic moc, pak přišlo zklidnění a pocit toho, že si s autem rozumíme čím dál, tím více," dodala.

Na obě závodnicce při testu dohlížel David Vršecký: "Na holkách je vidět, že za sebou mají testování v Chorvatsku a ve Francii, je tam posun. První kola jsme víceméně zahřívali mustanga a zkoušeli, jestli všechno funguje. Je super, že se obě chovají k autu s patřičným respektem a správně odhadly, kam je pustí technika," říká a věří, že časem udělají další pokrok. "Vidím to tak, že se budou s každým kilometrem zlepšovat, uvidíme, jak budou jezdit v balíku," zhodnotil dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů výkon sester Kolocových.

Právě David Vršecký by si měl v evropských NASCAR letos zazávodit také. Na rozdíl od Yasmeen a Aliyyah sice neodjede celou sezonu, v plánu ale má zářijový podnik v Mostě. Buggyrou ale česká stopa v letošním ročníku nekončí. V šampionátu totiž bude pokračovat i Martin Doubek. Rodák z Litomyšle bude v barvách stáje Hendriks Motorsport závodit jak ve vrcholné kategorii EuroNASCAR Pro, tak ve třídě EuroNASCAR 2. Ve druhé zmíněné kategorii se loni stal šampionem.

Součástí NASCAR Whelen Euro Series bude letos celkem šest podniků. První z nich se uskuteční o víkendu 14.-15. května ve španělské Valencii. Následovat budou závody v britském Brands Hatch (11.-12. června), italské Vallelunze (9.-10. července), dále již zmíněný Most (3.-4. září), belgický Zolder (8.-9. října) a chorvatský Grobnik (29.-30. října).

Úvodní foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.