Salače v Barceloně zastavily problémy se spojkou

Filip Salač do cíle Velké ceny Katalánska na okruhu v Barceloně nedojel. Jezdce stáje Rivacold Snipers vyřadily potíže se spojkou.

Letošní sezona mistrovství světa silničních motocyklů pokračovala o víkendu sedmým podnikem, kterým byla Velká cena Katalánska v Barceloně. U českého jezdce Filipa Salače se ale tento závod nezapíše mezi nejvydařenější. Šachovnicovou vlajku totiž nespatřil.

kvalifikaci si Salač vyjel pro start závodu 17. příčku. Ještě předtím, než se začalo závodit, ale vydělal jednu pozici. V zaváděcím kole totiž upadl Riccardo Rossi, kterému mělo na roštu původně patřit desáté místo, a jeho účinkování skončilo. V závodě ale Salače zlobila spojka a brzy se propadl mimo nejlepší dvacítku. Šest kol před koncem se rozhodl zamířit k mechanikům a tam odstoupil.

„Už v zaváděcím kole jsem cítil, že je něco se spojkou, tak divně to kopalo. Při ostrém startu do závodu spojka byla jak na houpačce, první čtyři kola vůbec nefungovala, jako by mi vypadlo lanko… Musel jsem podřazovat bez spojky, což je na moto trojce hodně složité a nebezpečné. Ztrácel jsem hodně pozic, snažil jsem se spojku dotáhnout, ale když se mi to nějak povedlo, začala hodně klouzat. Na rovinkách jsem se snažil ji ladit, ale nešlo to a musel jsem kvůli technickým problémům odstoupit,“ uvedl Salač po skončení závodu.

Filip Salač odjel z Barcelony s prázdnou. Foto: Snipers Team

Pro Salače se jedná o druhý letošní nebodovaný výsledek. Ten první zaznamenal při Velké ceně Dauhá na okruhu Losail.

Další závod sezony se uskuteční 20. června na německém Sachsenringu.

Výsledky závodu: 1. Sergio García (Španělsko, Solunion GASGAS Aspar Team, GASGAS) 21 kol, 2. Jeremy Alcoba (Španělsko, Indonesian Racing Gresini Moto3, Honda) +0,015, 3. Deniz Öncü (Turecko, Red Bull KTM Tech 3, KTM) +0,118… DNF Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +6 kol.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 120 bodů, 2. Sergio García (Španělsko, Solunion GASGAS Aspar Team, GASGAS) 81 bodů, 3. Jaume Masiá (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 72 bodů… 12. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 35 bodů.

Úvodní foto: Rivacold Snipers Team

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.