Smejkal podruhé v TCR Eastern Europe: Jsem sebejistější, ale mám respekt, říká

Na Víta Smejkala čeká druhé vystoupení v seriálu TCR Eastern Europe. Před podnikem na Slovakiaringu, kde si už v minulosti zazávodil, se cítí sebejistěji než před svou premiérou v Rakousku. Rád by dosáhl na další bodované výsledky, k víkendu ale přistupuje s respektem.

"Se Slovakiaringem už mám nějaké zkušenosti z dřívějška. Už je to ale spousta let. Každopádně ale tuto trať znám a už jsem si ji osahal. Dá se tedy říct, že jdu do víkendu sebejistější než na Red Bull Ringu. I tak je to ale specifická trať, která se od Red Bull Ringu liší a mám z ní respekt. Zároveň jsem ale rád, že už jsem se na ní mohl svézt," říká před začátkem víkendu Smejkal, který i tentokrát nastoupí pod hlavičkou stáje Aditis.

Premiérové vystoupení v TCR Eastern Europe, které hostil v červnu Red Bull Ring, se Smejkalovi vydařilo. V obou závodech víkendu totiž dosáhl na body. Zatímco v sobotu skončil osmý, v neděli desátý. Při druhém závodě si navíc vyzkoušel start z první řady. Otáčela se totiž nejlepší devítka z prvního závodu a Smejkalovi tak připadlo druhé místo.

Na bodované výsledky z Rakouska by tento víkend rád navázal: "Určitě bych byl rád, kdybych bodoval. Opět se ale jedu hlavně učit. Na Red Bull Ringu jsem zjistil, že konkurence je velice rychlá. Budeme se učit, sbírat data, pokusíme se posouvat limity a uvidíme," dodává.

Vystoupení na Slovakiaringu by mohlo být pro Smejkala snazší mimo jiné i proto, že tentokrát už na své Cupře Leon nepoveze třicet kilo navíc. S tímto závažím se musel vypořádat na Red Bull Ringu. Podle pravidel totiž dostává třicet kilo navíc při svém prvním startu v sezoně každý nepravidelný účastník.

Český jezdec si ale uvědomuje, že stáří jeho vozu stále bude hrát roli: "Myslím si, že na Slovakiaringu to bude lepší spíše pro novější auta. Zkusíme ale vymyslet takové nastavení, díky kterému budeme konkurenceschopní," uzavírá.

Slovakiaring nebude posledním Smejkalovým startem v letošní sezoně TCR Eastern Europe. O dva týdny později totiž nastoupí i do finálového klání na Autodromu Most. Ten je pro rodáka z Litvínova v podstatě domácím okruhem.

Foto: Expres Auto

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.