Další změny u Charouze. Fittipaldi nahradí ve zbývajících závodech F2 Beckmanna

U stáje Charouz Racing System dochází ke změně jezdecké sestavy i pro zbytek sezony formule 2. David Beckmann kvůli nedostatku finančních prostředků z týmu odchází a nahradí ho Enzo Fittipaldi

David Beckmann si letos u české stáje Charouz Racing System odbyl svou premiéru ve formuli 2. Během úvodních čtyř podniků si připsal na konto mimo jiné i dvě pódiová umístění, když nejprve skončil třetí při prvním sprintu v Bahrajnupři prvním sprintu v Bahrajnu a poté obsadil stříbrnou příčku při druhém sprintovém závodě v ulicích ázerbájdžánského Baku. Na konto si připsal dohromady 25 bodů, se kterými mu momentálně v průběžném pořadí patří 13. příčka.

Druhá polovina letošní sezony, kterou zahájí o víkendu 11.-12. září podnik v italské Monze, se ho už ale týkat nebude. Pro dokončení aktuálního ročníku totiž nemá dostatek peněz a jeho působení u týmu Antonína Charouze tím pádem končí.

„Mám pro vás špatné zprávy. Už nebudu závodit ve formuli 2. Tento šampionát je docela drahý. Na začátku roku jsem měl k dispozici jiný rozpočet než teď. To se ale během roku hodně změnilo. Bohužel tedy nemůžu jet v posledních čtyřech podnicích. Je to škoda. Odváděli jsme dobrou práci. Já a Charouz jsme vybojovali dvě pódia a v Ázerbájdžánu jsme byli docela blízko k vítězství. Ale je to tak, jak to je a nyní se budu soustředit na jiné série,“ oznámil Beckmann prostřednictvím svého instagramového účtu.

Ani dvě pódiová umístění Davidu Beckmannovi v udržení sedačky nepomohla. Foto: Charouz Racing System

Fittipaldi opět na scéně

Beckmannovu sedačku zaujme ve zbytku letošní sezony Enzo Fittipaldi. Brazilec, který je vnukem dvojnásobného mistra světa formule 1 Emersona Fittipaldiho, pro Charouz Racing System závodil již v úvodních čtyřech letošních podnicích FIA F3. Na konto si připsal mimo jiné i druhé místo ve druhém závodě na Hungaroringu. Od podniku ve Spa-Francorhamps ale byli on a jeho týmový kolega Reshad de Gerus nahrazeni Hunterem Yeanym a Zdeňkem Chovancem. Fittipaldiho spolupráce s českou stájí ale nakonec pokračuje.

„Jsem nesmírně šťastný, že mě čeká premiéra ve F2. Chtěl bych Charouz Racing Systemu a svým sponzorům za tuto příležitost moc poděkovat. Společně jsme zažili slušnou první polovinu sezony FIA F3 a nyní se těším na další kapitolu naší spolupráce. V Monze usednu do vozu F2 poprvé. Jsem velice vzrušený. Budu se muset hodně rychle učit. Čeká mě třicetiminutový trénink a poté půjdu rovnou do kvalifikace. Přesto se ale nemůžu dočkat, až se do auta posadím. Cílem bude nasbírat co nejvíce zkušeností, abych byl na poslední letošní podniky připraven více,“ uvedl Fittipaldi.

Fittipaldiho příchod znamená, že zbytek sezony F2 absolvuje Charouz Racing System s ryze brazilskou sestavou. Jeho týmovým kolegou totiž bude Guilherme Samaia. Tomu se v prvních čtyřech podnicích zatím žádné body získat nepodařilo. Všech 25 bodů, se kterými se česká stáj nachází na devátém místě průběžného pořadí týmů, pro ni vybojoval Beckmann.

Úvodní foto: Charouz Racing System

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.