GTX letos poprvé v akci, Mareček bude hájit čelní příčku. RTR projects se zúčastní druhého podniku Carbonia Cupu

Stáj RTR projects má před sebou druhý podnik letošního ročníku Carbonia Cupu. Ten se koná ve čtvrtek na okruhu Slovakiaring. Brněnský tým do něj vyšle celkem tři vozy. Zatímco s KTM X-Bow GTX nastoupí Tomáš Miniberger, do vozů specifikace RR usednou lídr průběžného pořadí skupiny C5 Jan Mareček a také Milan Sitnianský.

První letošní prověrka vozu KTM X-Bow GTX v závodním tempu, snaha Jana Marečka o udržení průběžného vedení ve skupině C5 i vystoupení Milana Sitnianského. Takový bude v podání brněnské stáje RTR projects druhý podnik letošního ročníku Carbonia Cupu. Ten se koná ve čtvrtek 5. května a bude jej hostit Slovakiaring.

"Hlavním důvodem našeho startu s GTX je trénink. Chceme se připravit na podnik ESET Cupu, který se na Slovakiaringu pojede v srpnu," vysvětluje nasazení vozu majitel stáje Tomáš Miniberger.

Právě Miniberger za volant GTX v Orechové Potôni usedne. A očekává, že se bude dobře bavit, stejně jako jeho kolegové ve vozech specifikace RR: "Budou tu i zákazníci, očekáváme čtyři až pět vozů RR. Jsou tu dva vozy GTX. Určitě si zazávodíme. Budou to takové tréninkové závody," dodává Miniberger, který bude bojovat o body do třídy A a současně do skupiny A9.

Jan Mareček přijíždí po prvním závodě v Mostě na Slovakiaring jako pátý muž průběžného pořadí třídy C a současně jako lídr skupiny C5. Přiznává však, že slovenský okruh mu zatím optimálně nesedí.

"Tato trať patří mezi mé oblíbené, ale nejde mi to tu tak, jak bych si představoval. Myslím si, že tu mám ještě co zlepšovat. Můj čas na kolo tady ještě není tak dobrý, jak bych chtěl. Problém mi dělá druhá část trati," říká.

A co bude podle Marečka klíčem k úspěchu? "Je třeba udržet rychlost. Jsou tu dlouhé úseky, které se na sebe napojují a jakmile se vám to někde nepovede, tak je vaše kolo vždy špatné. Je také důležité nebát se bojovat. Je tu hodně míst na předjíždění a dá se hodně jít do soubojů," vysvětluje.

Kromě stálého účastníka Marečka tentokrát bude RTR projects reprezentovat ve skupině C5 i Milan Sitnianský: "Je to velice rychlý pilot, který jezdí třeba i s Porsche GT4. Toto je pro něj trénink," říká k jeho startu Tomáš Miniberger.

Na Slovakiaringu už se Miniberger, Mareček a Sitnianský proháněli během středečního testování. Prostor za volantem ale dostali i klienti, kteří zvažují koupi vozu.

Úvodní foto: RTR projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.