Horor v Motorlandu Aragon. V závodě naději přejeli čtrnáctiletého jezdce, kolizi nepřežil

Tragická havárie poznamenala závod European Talent Cupu na trati Motorland Aragón. Teprve 14letý domácí jezdec Hugo Milán ji nepřežil.

Milán dorazil na severovýchod Španělska jako druhý muž průběžného pořadí. V předchozích šesti podnicích získal dvě pole position a čtyřikrát se postavil na stupně vítězů.

Také v neděli bojoval o čelní pozice, když se v pátém kole stal účastníkem hromadné kolize. Jak to bývá u motorkářů zvykem, hned vstal ze země a chtěl se vrátit do sedla své motorky. A v tom to přišlo. Za Milán jelo ještě klubko jezdců, kteří nestihli včas zpomalit, a jeden z nich mladíka trefil.

Být přejetý na trati je to nejhorší co se motocyklistovi může stát. A bohužel podobně jako před dvěma měsíci v případě o pět let staršího Jasona Dupasquiera v Moto3, ani Milán nedostal šanci následky havárie přežit.

Nepomohla mu ani okamžitá asistence záchranářů a převoz do lékařského střediska v areálu Motorlandu Aragón. Tam bohužel lékaři muslei konstatovali smrt.

Foto: Archiv

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.