Paločko skončil v Trofeo di Primavera desátý

Oliver Paločko dosáhl o víkendu při motokárovém podniku Trofeo di Primavera v italském Lonatu del Garda na desátou příčku v kategorii Mini Int Gr3. Kromě něj se do finále probojovali také Jakub Kameník, Lukáš Obručník, Klára Tlusťáková, Michael Hlaváček, Matyáš Mitánek a Vojtěch Tvarůžka.

Na okruhu v italském Lonatu del Garda se o víkendu uskutečnil 32. ročník motokárového podniku Trofeo di Primavera. Zastoupení v něm měla i Česká republika. V kategorii Mini Int Gr3 reprezentovalo naši zemi hned deset závodníků – Klára Tlusťáková, Michael Hlaváček, Lukáš Obručník, Vojtěch Tvarůžka, Jakub Kameník, Matyáš Mitánek, Tobias Szécsényi, Martin Šetlík, Martina Rumlenová a Oliver Paločko.

Sedm našich reprezentantů se probojovalo až do finále. Nejlépe se v kvalifikačních rozjížďkách umístil Kameník, který skončil na devátém místě. Postoupili také dvanáctý Paločko, šestnáctý Obručník, dvacátý první Hlaváček, dvacátá čtvrtá Tlusťáková, dvacátý šestý Mitánek a třicátý druhý Tvarůžka. Účinkování Rumlenové, Szécsényiho a Šetlíka skončilo po kvalifikačních rozjížďkách. Zatímco Rumlenová obsadila 40. příčku, Szécsényi se umístil na 42. místě a Šetlík skončil čtyřicátý čtvrtý.

Ve finále se z Čechů umístil nejlépe Paločko, který dojel do cíle na desátém místě. Kameník skončil patnáctý, Obručník šestnáctý, Tlusťáková dvacátá šestá, Hlaváček dvacátý devátý a Mitánek třicátý. Tvarůžka do finálového klání nakonec vůbec neodstartoval.

Lukáš Obručník byl jedním ze sedmi Čechů, kteří se probojovali do finále. Foto: Lamont Racing

V podniku Trofeo di Primavera se o víkendu ukázala také Stella Šmůlová. Ta se zúčastnila kategorie Entry Level, kde proti ní stálo dalších sedm soupeřů. Zatímco v první závodní jízdě skončila po kolizi na posledním osmém místě, tu druhou nedokončila. Více si o jejím vystoupení můžete přečíst zde.

Výsledky kvalifikačních rozjížděk kategorie Mini Int Gr3

Výsledky finále kategorie Mini Int Gr3

Výsledky první závodní jízdy kategorie Entry Level

Výsledky druhé závodní jízdy kategorie Entry Level

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Babyrace Driver Academy