Dárek pro české fanoušky. Lacko se v Mostě jednorázově vrátí do ME tahačů

Adam Lacko si přece jen i letos zazávodí v ME tahačů. Šampion z roku 2017 se na konci srpna představí před domácími fanoušky v Mostě, kde nastoupí pod hlavičkou Buggyra Academy France.

"Je to bonus pro české diváky. Na návrat do tahače se moc těším. Bude to zase jiný svět, než teď zažíváme u sportovních vozů GT. Panuje tu zcela jiná atmosféra a doufám, že fanoušky potěšíme výsledkem," těší se Lacko na návrat do známého prostředí.

Pro osmatřicetiletého závodníka  bude podnik v Mostě jediným letošním vystoupením v evropském šampionátu. Do počtu ale při něm být nechce.

"Rád bych se alespoň jednou postavil na stupně vítězů. Letos to budou moje jediné závody před českým publikem, tak si je chci podle toho pořádně užít," říká ke svým ambicím.

V letošním roce Lacko hájí barvy Buggyry v seriálu 24H Series, kde usedá spolu s Aliyyah Kolocovou a Davidem Vršeckým za volant vozu Mercedes-AMG GT4. Z prvních tří podniků vytěžila posádka dva triumfy ve třídě GT4 a momentálně se nachází v čele průběžného pořadí. Právě vytrvalostní závody a dálkové rallye mají momentálně pro Buggyru prioritu. Kvůli působení na těchto dvou scénách stáj loni opustila evropský šampionát tahačů po dlouhých třiceti letech.

Přestože Buggyra odešla z evropského seriálu, úplně na tahače nezanevřela. Ve francouzském šampionátu bude letos její barvy hájit Téo Calvet a kromě toho bude součástí startovního roštu také několik členů francouzské odnože Buggyra Academy. Právě v barvách Buggyra Academy France Lacko v Mostě pojede. Tahač mu půjčí jeho loňský kolega Calvet.

"V Téově autě jsem ještě nikdy nejel, protože má dětskou sedačku. Musí mi tam namontovat tu moji," vtipkuje Lacko.

Současně si ale nemyslí, že by mu měla jízda s Calvetovým tahačem dělat potíže: "Měli jsme stejná auta, takže v tom nevidím žádný problém. Určitě pojedeme před závody do Mostu na testy, abych se svezl a znovu si na tahač zvykl, ale věřím, že je to jak jízda na kole, na to se nezapomíná," dodává.

Adam Lacko už v minulosti několikrát domácí fanoušky v Mostě potěšil. Triumfoval zde totiž celkem devětkrát. Naposledy se mu to podařilo v roce 2020. V historické tabulce podniku se tak řadí na třetí místo, o které se dělí s Davidem Vršeckým. Před českou dvojicí se nacházejí Antonio Albacete a Jochen Hahn, kteří se dělí s 10 výhrami o rekord. Lacko je tak teoreticky může letos překonat. I Albacete s Hahnem ale letos v Mostě pojedou.

Most letos bude hostit pátý z celkových osmi podniků. Závodní víkend bude probíhat od 26. do 27. srpna.

Foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.