Buggyra musela kvůli koronaviru zrušit účast při šestihodinovce v Abú Zabí. V dubnu ale možná zamíří do Spa-Francorchamps

Stáj Buggyra se nakonec šestihodinového závodu na okruhu Yas Marina v Abú Zabí nezúčastní. V jejím technickém týmu byl totiž při odletu z Rallye Dakar zaznamenán pozitivní test na koronavirus. Uvažuje se ale o startu v dubnové dvanáctihodinovce na okruhu Spa-Francorchamps nebo i o seriálu Ultimate Cup Series.

Týden po úvodním podniku, kterým byla dvacetičtyřhodinovka v Dubaji, bude letošní sezona seriálu 24H Series pokračovat. Tento víkend je ovšem na programu nemistrovský závod, a to šestihodinové klání na okruhu Yas Marina v Abú Zabí. Zde se měla představit mimo jiné i stáj Buggyra s vozem Mercedes-AMG GT4, za jehož volantem se měli střídat Noah Andy spolu se sestrami Aliyyah a Yasmeen Kolocovými.

Nakonec se tak ale nestane. Buggyra totiž musela svou plánovanou účast v tomto podniku zrušit. Důvodem je koronavirus, který se v řadách stáje objevil při odletu z Rallye Dakar.

„Více než polovina technického týmu je bohužel v izolaci, karanténě nebo je pozitivní na koronavirus. Naše účast v závodě je tím pádem nezajistitelná. Auto sice v Abú Zabí je, ale lidé ne,“ vysvětluje šéf stáje Martin Koloc.

Šestihodinovka v Abú Zabí měla být pro Buggyru čtvrtým závodním víkendem s vozem Mercedes-AMG GT4. S tímto autem, které pořídila loni, se dosud představila pouze při závodech ESET Cupu. Absolvovala s ním poslední tři podniky loňské sezony v chorvatském Grobniku, na Slovakiaringu a v Brně. Při těchto startech tým dosáhl mimo jiné i na tři vítězství ve třídě GT4. Zatímco Aliyyah Kolocová vyhrála druhý chorvatský sprint, její sestra Yasmeen triumfovala při druhém sprintovém klání v Brně. Na Masarykově okruhu navíc slavila vítězství i ve vytrvalostním závodě, do kterého nastoupila spolu s Davidem Vršeckým.

V dubnu do Belgie?

Z účasti v závodě 6 hodin Abú Zabí sice sešlo, i přesto by se ale Buggyra mohla v letošní sezoně 24H Series ukázat. Podle Martina Koloce je totiž možností start v závodě 12 hodin Spa-Francorchamps. Ten je na programu v termínu 22.-24. dubna.

„Vzhledem k našlapanému kalendáři s permanentní účastí ve 24H Series nepočítáme. Momentálně ale připadá v úvahu 12 hodin Spa-Francorchamps. Takřka všechny závody 24H Series se nám kříží s evropskou sérií NASCAR nebo s blízkovýchodním pohárem FIA v cross-country bajách,“ prozradil dále Koloc.

Koloc rovněž uvedl, že by se Buggyra během roku mohla příležitostně ukázat i v seriálu Ultimate Cup Series, a to nejen s vozem GT4, ale také s Mercedesem-AMG specifikace GT3.

Úvodní foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.