Další Čech v TCR Eastern Europe? Meixner testoval pro Horňák-Aditis, ve hře je i závodní sedačka

Richard Meixner otestoval na Slovakiaringu vůz Audi RS3 LMS TCR stáje Horňák-Aditis. Není navíc vyloučeno, že by český závodník mohl v příští sezoně TCR Eastern Europe za tým závodit.

Richarda Meixnera jsme mohli v posledních letech jak na okruhové scéně, tak v závodech do vrchu vídat za volantem vozu Renault Clio. Minulý pátek na Slovakiaringu se ovšem svezl s jinou technikou. Od týmu Horňák-Aditis totiž dostal šanci otestovat vůz Audi RS 3 LMS TCR. S těmito auty stáj účinkovala v předchozích třech sezonách v seriálu TCR Eastern Europe a letos se s nimi ukázala i při posledním podniku TCR Europe v Monze.

"Test jsem si užil. Tým měl na Slovakiaringu dvě auta. Jedno mělo agresivnější nastavení, druhé bylo klidnější. Odjel jsem asi třicet kol, polovinu v prvním autě, zbytek ve druhém. Lepší čas jsem sice zajel s klidnějším autem, více mi ale vyhovovalo to agresivnější," podělil se Meixner se svými dojmy z testu.

Přesun do TCR Eastern Europe?

Testováním na Slovakiaringu by ale spolupráce mezi Meixnerem a týmem Horňák-Aditis končit nemusela. Podle závodníkových slov totiž není vyloučena ani varianta, že by za stáj v příští sezoně TCR Eastern Europe závodil.

"Mluvili jsme o tom. Určitě bych se příští rok chtěl alespoň v nějakém závodě objevit. Je to úplně jiná kvalita. Clio je samozřejmě nenáročné auto, na které potřebujete minimum provozních nákladů, zatímco TCR je úplně o něčem jiném, je ale asi tak o dvě úrovně výše. Audi se mi navíc moc líbí. Jak designově, tak propracovaností a chováním. Měl jsem možnost řídit už tři vozy TCR, ještě také Hyundai a Golf. Audi je ale trochu jinde," říká.

Richard Meixner by mohl příští rok vyměnit Renault Clio za Audi specifikace TCR. Foto: Petr Frýba

Po přestupu do TCR Eastern Europe pokukoval Meixner už loni. Nakonec se ale letos při závodních víkendech ESET Cupu představil v seriálu Clio Cup Bohemia, kde závodil pod hlavičkou stáje Carpek Service a obsadil celkové sedmé místo. Na vrchařské scéně účinkoval jako jezdec stáje KV Motor Team a kromě republikového mistrovství jsme ho mohli vidět i v seriálu Maverick Hill Climb Czech. Zatímco v MČR skončil třetí ve skupině 5 a druhý ve třídě 5a, v Maverick Hill Climb Czech obsadil 15. místo ve třídě E1-2000.

Úvodní foto: Richard Meixner via Facebook

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.