Rotax Max Challenge International Trophy: Petra Bábíčková dvanáctá v kategorii Junior

Petra Bábíčková se o víkendu během motokárového podniku Rotax Max Challenge International Trophy probojovala až do finále kategorie Junior. V něm obsadila dvanácté místo.

Nebyli to pouze Jakub a Petr Běželové (DD2), Tereza Bábíčková (Senior) a Zdeněk Bábíček (Micro), kdo se z českých reprezentantů během víkendového podniku Rotax Max Challenge International Trophy v portugalském Portimãu dostal až do finálových bojů. Totéž se podařilo Petře Bábíčkové v kategorii Junior.

Jezdkyně stáje Tpez nejprve obsadila třicáté třetí místo v celkovém pořadí kvalifikačních rozjížděk. V předfinále A si polepšila na dvacátou čtvrtou pozici, která jí tedy patřila i na startu A finále pro nejlepších třicet šest účastníků. Během něj dokázala získat oproti své startovní pozici jedenáct příček a pod šachovnicovou vlajkou byla odmávnuta jako třináctá. Po penalizaci pro původně devátého Valentina Klusse se navíc posunula ještě o jednu příčku výše a skončila dvanáctá.

Výsledky finálové jízdy kategorie Junior: 1. Daniel Guinchard (Velká Británie, Argenti Motorsport) 11 kol, 2. Aaron Walker (Velká Británie, Strawberry Racing) +1,257, 3. William Macintyre (Velká Británie, Kr Sport) +2,580… 12. Petra Bábíčková (Česká republika, Tpez) +10,969.

Titulní fotografie: Autódromo Internacional do Algarve