Semerád znovu v TCR Eastern Europe? Když přijde nabídka, rád se svezu, říká

Petr Semerád prozradil, že pokud by měl v budoucnu možnost absolvovat další starty v TCR Eastern Europe, návratu do této série by se nebránil. Primárně se ale chce soustředit na rallye.

Jméno Petra Semeráda může být známé zejména fanouškům rallye. Zkušenosti ale má i z okruhových závodů, kde v minulosti zahájil svou kariéru ve formulových monopostech. Jeho poslední okruhové vystoupení se odehrálo letos v září. Jakožto součást projektu pro talentované jezdce ESET Race Star se zúčastnil podniku TCR Eastern Europe v Brně. Nastoupil s vozem Cupra Leon stáje Lema Racing a v obou závodech se mu podařilo bodovat. Zatímco v sobotu skončil devátý, v neděli sedmý a s osmi body obsadil v šampionátu 18. místo.

V rozhovoru pro oficiální web TCR Eastern Europe nyní Semerád prozradil, že i do budoucna se chce soustředit zejména na rallye. Současně ale uvedl, že pokud by měl možnost vrátit se do TCR Eastern Europe, rád by ji využil.

"Rallye zůstává mou prioritou. Pokud bych ale dostal nabídku, tak bych se těchto závodů rád zúčastnil znovu. Momentálně ale pracujeme na programu pro další sezonu a pro nejbližší roky. Rád bych v budoucnu startoval v evropských (rallyeových- pozn. red.) šampionátech a také bych si rád jednou zkusil mistrovství světa," říká dvacetiletý jezdec.

Příjemné vzpomínky na souboj s Rzepeckim

Semerád se v rozhovoru rovněž vrátil ke svému brněnskému vystoupení. Z něj nejraději vzpomíná na svůj souboj s polským závodníkem Tomaszem Rzepeckim. V něm nakonec zvítězil a jezdec týmu Basenhurt si tak musel vystačit s devátou pozicí.

"Nedělní souboj s Tomaszem Rzepeckim byl velice obtížný a vzrušující až do konce. Definitivně jsem ho překonal až v předposledním kole. Několikrát jsme se předjeli. Dlouho jsem na okruzích nestartoval, takže jsem byl opatrnější a nechával jsem si dostatečný prostor. Tomasz jel na hraně a během našich soubojů nás dělily jen milimetry. Byl jsem rád, že jsem to dokázal. Po závodě jsme si podali ruce," vzpomíná.

Kromě Semeráda se letos v TCR Eastern Europe ukázalo ještě dalších pět Čechů - Michal Makeš, Tomáš Pekař, Petr Čížek, Radim Adámek a Petr Fulín mladší. Nejvíce se mohl radovat Makeš. Pilot stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra si totiž dojel pro titul. Jeho největším soupeřem byl během sezony Pekař, který se nakonec stal vicemistrem. Petr Čížek skončil celkově osmý a Radim Adámek dvanáctý. Petr Fulín mladší se ukázal pouze během úvodního podniku na Hungaroringu a v šampionátu skončil devatenáctý.

Úvodní foto: TCR Eastern Europe/Lukáš Ston

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.