Jezdci Parolin Racingu CZ zanechali v Chebu dobrý dojem

O víkendu odstartovala v Chebu nová sezona seriálu Czech Kart Open. Jezdci stáje Parolin Racing CZ Stella Šmůlová a Kirill Shvets byli vidět.

Na okruhu v Chebu se o víkendu uskutečnil úvodní podnik letošního ročníku Czech Kart Open. Ve startovní listině nechyběla ani stáj Parolin Racing CZ. Ta nastoupila ve třídách Baby 60 a Mini 60. Zatímco v Baby 60 hájila barvy týmu Stella Šmůlová, v Mini 60 závodil za stáj Kirill Shvets. A ani jeden z nich se za svůj výkon nemusel ani v nejmenším stydět.

Pro Šmůlovou se jednalo o první start v kategorii Baby 60 vůbec. A rozhodně se nedá říci, že by to byla snadná premiéra. Jezdcům totiž komplikovalo život počasí. Stella si ale se všemi jeho rozmary dokázala poradit na výbornou a zejména na mokré trati si vedla dobře. V rozhodujícím superfinále dojela jedna z nejmladších účastnic této kategorie na 14. místě z celkových dvaceti dvou účastníků.

Stella Šmůlová zažila vydařenou premiéru v kategorii Baby 60.

Kirill Shvets usedl do motokáry poprvé až ve středu, tedy těsně před startem podniku. Na přípravu tím pádem neměl mnoho času. To ale na jeho počínání nebylo vůbec znát. Každým dnem byl totiž schopen zrychlovat, převáděl krásné předjížděcí manévry a zářil zejména na vodě. V superfinálové jízdě velmi silně obsazené kategorie Mini 60 zprvu směřoval k šestému místu. Do cíle sice nakonec nedorazil, i přesto ale mohl z Chebu odjíždět se vztyčenou hlavou a s novými zkušenostmi.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.