Lamborghini Super Trofeo Europe zná kalendář pro sezonu 2021

Šampionát Lamborghini Super Trofeo Europe, kde jsme letos mohli vídat stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra, představil kalendář pro příští rok. Čítá šest podniků.

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra o víkendu zakončila na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu svou druhou kompletní sezonu v šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe. O plánech pro ročník 2021 zatím brněnská ekipa definitivně nerozhodla, nicméně předběžně plánuje v této sérii pokračovat.

A nyní již parta Jiřího Mičánka mladšího ví, na kterých okruzích bude v případě setrvání na scéně Lamborghini Super Trofeo Europe závodit. Tento týden byl totiž představen kalendář pro příští sezonu. Obsahuje dohromady šest podniků.

Sezonu otevře dubnový závodní víkend v italské Monze. Do „chrámu rychlosti“ se šampionát vrátí po tříleté pauze. Druhé dějství ročníku 2020 pak bude v květnu hostit francouzské Le Castellet. První polovinu sezony uzavře druhý navrátivší se okruh do kalendáře – Zandvoort. Na nizozemské trati se evropský šampionát Lamborghini Super Trofeo představí v červnu po dvou letech.

Do Le Castelletu zavítá Lamborghini Super Trofeo Europe i příští rok. Foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Do své druhé poloviny se sezona přehoupne na přelomu července a srpna v belgickém Spa-Francorchampsu. V pohoří Arden se stejně jako letos budou „lamba“ prohánět v rámci doprovodného programu tamního dvacetičtyřhodinového závodu.

Předposlední podnik sezony se uskuteční v září na Nürburgringu. Sezona se pak uzavře v Misanu. Na okruhu Marca Simoncelliho se během posledního říjnového víkendu bude konat jak závěrečný podnik evropského šampionátu, tak světové finále Lamborghini Super Trofeo. V porovnání s letošním kalendářem chybí v tom novém španělská Barcelona.

Letošní sezona skončila pro stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra stříbrným úspěchem. O něj se postarala posádka Libor Dvořáček – Kurt Wagner. Česko-německý tandem obsadil druhé místo v celkovém hodnocení LB Cupu.

Kalendář Lamborghini Super Trofeo Europe pro sezonu 2021:

1. Monza (16.-18. dubna)
2. Le Castellet (28.-30. května)
3. Zandvoort (18.-20. června)
4. Spa-Francorchamps (29. července – 1. srpna)
5. Nürburgring (3.-5. září)
6. Misano (28.-29. října)

Světové finále Lamborghini Super Trofeo 2021:

Misano (30.-31. října)

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing