Boj o vítězství navzdory bolesti a posun do čela šampionátu. Fillovo vystoupení na Pannoniaringu začalo stříbrně

Pro Michala Fillu začal druhý letošní podnik seriálu Alpe Adria pozitivně. Při prvním superbikovém závodě na maďarském Pannoniaringu byl totiž i přes bolest pravé ruky schopen bojovat o vítězství až do samotného závěru a nakonec ukořistil stříbrný výsledek. Díky tomuto výkonu se osamostatnil v čele průběžného pořadí.

Spokojen mohl být brněnský závodník už po kvalifikaci. V ní se mu totiž podařilo zajet velmi vydařené kolo v hodnotě 1:52,133. Tento čas neznamenal pouze zisk pole position pro první závod s náskokem 748 tisícin na nejbližšího pronásledovatele Hannese Schafzahla, ale také vytvoření nového rekordu okruhu.

I přes úspěšný boj o startovní pozice si ale Filla uvědomoval, že cesta za vítězstvím pro něj nebude přímočará.

"S pravou rukou jsem na tom pořád dost špatně. Po březnové operaci ramene totiž pořád nemám sílu a zejména tady je to hodně znát," chápal 41letý jezdec, jaká je jeho situace.

A jeho obavy se potvrdily. Po startu sice udržel vedení a poté vedl tři kola. Pak ho ale z prvního místa sesadil Hannes Schafzahl. Tím ale jejich souboj neskončil a trval až do samotného závěru. Pro Fillu měl nakonec stříbrnou tečku.

"V předposledním kole jsem se před něj dokázal vrátit, už jsem ale sotva držel motorku. V posledním kole se přede mě proto dostal zpátky. Byl to od něj sice čistý manévr, ale vyvezl mě a já už jsem neměl jak kontrovat," popisuje Filla závěrečné okamžiky závodu, které mu přinesly druhé místo.

Současně ocenil svého rakouského soupeře: "Dnes si to zasloužil. Sice se mi opět dařilo zajíždět časy kolem 1:52, byl ale hodně silný," uznal Schafzahlovy kvality.

Díky sobotnímu výsledku se Filla osamostatnil na čele průběžného pořadí. Po prvním podniku na Slovakiaringu se o vedoucí pozici dělil s Bálintem Kovácsem. Maďar ale svůj domácí podnik vynechává a místo toho se účastní čtyřiadvacetihodinového závodu na okruhu Spa-Francorchamps.

Další šanci získat vítězství bude mít Filla v neděli, kdy bude na programu druhý závod víkendu. Začne od 14:10 hodin a český jezdec do něj opět vyrazí z pole position. Třída Superbike se tentokrát bude dělit o prostor na dráze s účastníky třídy Superstock 1000.

Foto: Alpe Adria Motorcycle Union

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.