Parolin Racing CZ nechyběl ve finále ani v úvodním podniku WSK Euro Series

Stáj Parolin Racing CZ se ani při úvodním podniku WSK Euro Master Series v italském Lonatu neztratila. Její jezdec Jiří Bečička se totiž opět probojoval až do finále kategorie OK.

Během uplynulého víkendu odstartovala v italském Lonatu nová sezona seriálu WSK Euro Master Series. Ve startovní listině podniku jsme opět mohli najít i českou stáj Parolin Racing CZ. Tu tradičně reprezentoval Jiří Bečička v kategorii OK. A znovu z toho byla účast ve finále.

Cesta mezi nejlepších třicet čtyři závodníků, kteří do finále postupují, ale nebyla snadná. První komplikace přišla pro Bečičku již v kvalifikačním tréninku. V něm se mu nepodařilo kvůli hustému provozu na trati poskládat dohromady ideální kolo a v kvalifikačních rozjížďkách se tak musel vypořádat se starty ze zadních pozic. Nejlépe pro něj nedopadla ani předfinálová jízda, kterou kvůli problémům nedokončil. Byl ale naštěstí klasifikován na posledním postupovém 17. místě a mohl se tak zúčastnit finále.

Ani ve finále ale Jirku smůla neopustila. V zaváděcím kole ho totiž zdrželi dva jezdci, kteří nebyli schopni držet tempo se zbytkem pole. Jirka je ale podle pravidel nemohl předjet a tudíž hned v úvodu nabral velkou ztrátu. Ukázal ale bojovného ducha a ani ve zdánlivě beznadějné situaci se nevzdal. Nakonec skončil dvacátý třetí.

V akci se opět ukázal také Oliver Paločko, bývalý svěřenec jezdeckého kouče Parolin Racingu CZ Michaela Vorby. Opět nastoupil v kategorii Mini za stáj Babyrace Driver Academy. Až do finále se sice neprobojoval, ani tentokrát ale rozhodně neudělal špatný dojem. Během víkendu se prezentoval slušnou rychlostí a ukázal, že se i nadále zlepšuje.

Oliver Paločko ani v úvodním podniku WSK Euro Series neudělal ostudu. Foto: Babyrace Driver Academy

Spolu s Parolin Racingem CZ byla v Lonatu přítomna také Stella Šmůlová. Mladičká závodnice se na tamním okruhu o týden dříve zúčastnila podniku Trofeo Primavera. Nastoupila v kategorii Entry Level a jednalo se o její zahraniční premiéru. Mezi tímto podnikem a úvodním závodem WSK Euro Series odjela několik testovacích kol a nasbírala tak další cenné zkušenosti.