Parolin Racing CZ se dostal do finále i v Sarnu

Stáj Parolin Racing CZ má za sebou další vydařené vystoupení. Její jezdec Jiří Bečička se totiž i při třetím podniku letošní sezony seriálu WSK Super Master Series probojoval až do finále kategorie OK.

V italském Sarnu pokračovala o víkendu třetím podnikem letošní sezona motokárového seriálu WSK Super Master Series. V akci opět nechyběla česká stáj Parolin Racing CZ. A v jejím případě se jednalo o další úspěšný víkend. Jezdec týmu Jiří Bečička se totiž ani tentokrát ve vyrovnaném startovním poli kategorie OK neztratil.

Stejně jako v předchozích dvou letošních podnicích WSK Super Master Series se totiž i tentokrát probojoval až do finálového klání. Rovněž si z Itálie odvezl šest bodů. Ty získal za 10. místo v předfinálové jízdě. K tomuto výsledku se zvládl propracovat i přesto, že mu na startovním roštu patřila až 19. příčka.

Finále ovšem pro Jirku nebyla žádná procházka růžovým sadem. Nezačalo pro něj totiž vůbec příznivě. Jeho stroj se zprvu nedařilo roztlačit, kvůli čemuž musel do závodu vstupovat s velkou ztrátou jako poslední. Neměl ale v úmyslu vzdát se. Předvedl nádhernou stíhací jízdu a nakonec se umístil na 20. pozici. V cíli se tak mohl radovat ze svého letošního nejlepšího výsledku ve WSK Super Master Series.

Jiří Bečička se opět probojoval až do finále.

V akci se objevil také Oliver Paločko, který strávil pod vedením jezdeckého kouče Parolin Racingu CZ Michaela Vorby dva roky. Nastoupil v kategorii Mini za stáj Babyrace Driver Academy. Do finále se mu sice z předfinálových jízd postoupit nepodařilo, rozhodně ale nezanechal špatný dojem. Opět totiž ukázal zlepšující se formu a předvedl mimo jiné i několik krásných předjížděcích manévrů. Za zmínku stojí jeho devátá příčka v jedné z kvalifikačních rozjížděk.

Oliver Paločko se neustále zlepšuje.

Spolu s týmem Parolin Racing CZ ale odcestovala do Sarna i mladičká Stella Šmůlová, která zde před závodem trénovala a připravovala se na svou blížící se zahraniční motokárovou premiéru. Tu si odbude při podniku Trofeo Primavera v Lonatu, kde nastoupí v kategorii Entry Level. Podnik se koná v termínu 2.-4. dubna.