Parolin Racing CZ úspěšně zakončil WSK Super Master Series

Také závěrečný podnik letošního ročníku WSK Super Master Series v Lonatu skončil pro stáj Parolin Racing CZ postupem až do finále. Její jezdec Jiří Bečička obsadil 22. příčku.

Na okruhu v Lonatu o víkendu vyvrcholil letošní ročník motokárového seriálu WSK Super Master Series. V akci opět nechyběla ani česká stáj Parolin Racing CZ, která opět nastoupila v kategorii OK s Jiřím Bečičkou. V předchozích třech závodech se Bečičkovi podařilo probojovat až do finálové jízdy. A nyní tomu nebylo jinak.

Jirka totiž opět postoupil mezi nejlepších třicet čtyři závodníků a umístil se na 22. příčce. Dobrou rychlostí se prezentoval po celý víkend. Za zmínku stojí zejména jeho výkon v poslední kvalifikační rozjížďce, kde dojel na osmém místě. V celkovém pořadí šampionátu obsadil Bečička 32. místo se ziskem 14 bodů.

„Tento čtyřdílný seriál hodnotím velice pozitivně a to hlavně z toho důvodu, že jsme se dokázali závod od závodu zlepšovat. To bylo nakonec vidět tento víkend v kvalifikaci, kde Jirka skončil ve své skupině na 12. příčce. Takový výsledek zajel už jednou v La Conce. Tentokrát ale ztratil na první místo tři desetiny. To je opravdu skvělý výsledek a ukazuje to, jak velký pokrok Jirka udělal,“ uvedl jezdecký kouč stáje Parolin Racing CZ Michael Vorba.

Jiří Bečička nechyběl ve finále kategorie OK ani při závěrečném podniku letošní sezony WSK Super Master Series.

Během posledního podniku se v Lonatu neztratil ani jezdec stáje Babyrace Driver Academy v kategorii Mini Oliver Paločko, který je bývalým svěřencem Michaela Vorby. Tomu se bohužel nepovedla kvalifikace, nicméně opět zanechal dobrý dojem. V rozjížďkách totiž předvedl několik skvělých stíhacích jízd. Smůlu měl ale bohužel i v předfinále, kdy hned v prvním kole kolidoval se soupeřem a propadl se na poslední místo. Ukázal ale bojovného ducha a i když se nacházel v beznadějné situaci, zbytek jízdy nevypustil.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.