Pekař se stal středoevropským šampionem Clio Cupu Central Europe

Pořadatelé Clio Cupu Central Europe se i navzdory předčasnému ukončení sezony rozhodli udělovat tituly. Tomáš Pekař tak získává svůj třetí primát v tomto šampionátu.

Letošní sezona Clio Cupu Central Europe byla ukončena předčasně. Závěrečné dva závodní víkendy na Nürburgringu a v Oscherslebenu se totiž organizátoři rozhodli kvůli koronavirovým opatřením platným v Německu zrušit. Odjety tak byly pouze tři podniky – v Poznani, na Lausitzringu a v Mostě.

I navzdory tomu se ale organizátoři nakonec rozhodli, že dojde k vyhlášení celkového pořadí a udělení titulů. A z toho mohl mít velkou radost český závodník Tomáš Pekař. Rodák z Mělníku se totiž po úvodních třech dějstvích sezony 2020, které obsahovaly dohromady šest závodů, nacházel se 169 body a čtyřmi triumfy na prvním místě celkového pořadí. Na konto si tak připsal svůj třetí titul v tomto šampionátu. Předchozí dvě celková prvenství získal v letech 2017 a 2019.

Nebyl to ale pouze jezdecký titul, co mohlo Pekaře těšit. Jeho tým Carpek Racing totiž vyhrál s 289 body v hodnocení týmů. Kromě samotného Pekaře přispěli na bodové konto stáje také Filip Sandström, Jonas Karklys a Richard Meixner.

Sandström o sobě dal v letošní sezoně, která byla na scéně Clio Cupu Central Europe jeho premiérovou, také vědět. Švéd totiž skončil celkově třetí pozici a získal titul pro nejlepšího juniora. Karklys obsadil v celkovém pořadí osmé místo a Meixner čtrnáctou příčku.

Tomáš Pekař a Richard Meixner ale nebyli jedinými českými jezdci, kteří do letošní sezony zasáhli. V akci jsme mohli vidět i jezdkyni stáje Buggyra Zero Mileage Racing Yasmeen Kolocovou, která nastoupila v Mostě. Během dvojice závodů na severozápadě Čech zaznamenala sedmnáct bodů. S touto sumou obsadila sedmnáctou příčku v absolutní klasifikaci a šestou mezi juniory. Buggyra Zero Mileage Racing skončila v šampionátu týmů desátá.

Yasmeen Kolocovou jsme mohli vidět v Mostě. Foto: Clio Cup Central Europe

Konečné pořadí letošního ročníku Clio Cupu Central Europe v hodnocení jezdců:

1.Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Racing) 169 bodů
2. Sebastiaan Bleekemolen (Nizozemsko, Team Bleekemolen) 122 bodů
3. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Racing) 120 bodů

8. Jonas Karklys (Litva, Carpek Racing) 67 bodů
14. Richard Meixner (Česká republika, Carpek Racing) 22 bodů
17. Yasmeen Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing) 17 bodů

Konečné pořadí juniorského hodnocení:

1. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Racing) 120 bodů

2. Michael von Zabiensky (Německo, ADAC NSA) 63 bodů

3. Leon Koslowski (Německo, Koslowski) 28 bodů

….

6. Yasmeen Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing) 17 bodů

Konečné pořadí v hodnocení týmů:

1. Carpek Racing 289 bodů
2. Team Bleekemolen 227 bodů
3. EastSide Motorsport 116 bodů

10. Buggyra Zero Mileage Racing 17 bodů

Titulní fotografie: Clio Cup Central Europe