Petr Běžel si odvezl z Portugalska stříbro

Český motokárový závodník Petr Běžel vybojoval během víkendového podniku Rotax Max Challenge International Trophy v portugalském Portimãu druhé místo v rámci kategorie DD2.

Na okruhu v portugalském Portimãu se o víkendu konal motokárový podnik Rotax Max Challenge International Trophy. V něm měla zastoupení mimo jiné i Česká republika. Jednou z kategorií, kde jsme mohli naše jezdce vidět, byla DD2. Za tým Ksca Sodi Europe tam nastoupili bratři Petr a Jan Běželové.

A zejména Petr o sobě dal vědět. Že by mohl skončit vepředu, naznačil již v trojici kvalifikačních jízd. Ty se konaly v pátek a v sobotu a Petr skončil v jejich celkových výsledcích druhý. Stříbrný výsledek zopakoval i v předfinálové jízdě, která se rovněž jela v sobotu a rozhodovala o podobě startovního roštu pro nedělní finále. I do něj tedy vyrážel jako druhý. A ani v tomto případě svou šňůru druhých příček nepřerušil. Skončil jen těsně za vítězným Xanderem Przybylakem.

Jakub Běžel skončil v konečných výsledcích kvalifikačních jízd jako jedenáctý. V předfinále si polepšil a obsadil devátou příčku. Ve finálovém klání se posunul o další dvě pozice nahoru. Pod šachovnicovou vlajkou projel jako sedmý.

Ve startovní listině se ukázal i slovenský jezdec Mario Šebáň. Pilot Kf Racing Teamu dokončil finále jako devatenáctý. Po pětisekundové penalizaci pro původně patnáctého Hannese Morina ale povyskočil na osmnáctou příčku.

Výsledky finálového závodu kategorie DD2: 1. Xander Przybylak (Belgie, Bouvin Power) 16 kol, 2. Petr Běžel (Česká republika, Ksca Sodi Europe) +0,316, 3. Paolo Besancenez (Francie, Besancenez Paolo) +4,148… 7. Jakub Běžel (Česká republika, Ksca Sodi Europe) +14,298.

Titulní fotografie: Ksca Sodi Europe