Salač vyrazí v Kataru z dvacátého třetího místa

Účastník kategorie Moto3 Filip Salač odstartuje do úvodního závodu Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů v Kataru z 23. pozice. Jezdec stáje Rivacold Snipers nepostoupil v kvalifikaci do druhé části.

Na okruhu Losail v Kataru startuje tento víkend letošní sezona Mistrovství světa závodů silničních motocyklů. V něm bude i letos účinkovat český závodník Filip Salač, kterého opět uvidíme v kategorii Moto3 s týmem Rivacold Snipers. V úvodním závodě ho ale nečeká snadný úkol.

Již v pátek nezažil Filip ideální den. Zatímco v prvním volném tréninku obsadil dvacátou příčku, ve druhém skončil až dvacátý šestý. A o mnoho lepší to nebylo ani v sobotu. Ve třetím tréninku se jednou ocitl na zemi a obsadil 17. příčku. V kombinovaných výsledcích tréninků skončil dvacátý šestý, což znamenalo, že o postup do rozhodující druhé části kvalifikace bude muset nejprve zabojovat v té první. V ní se ale mezi postupující čtyřkou neumístil. Zajel devátý čas a to znamená, že na startu nedělního závodu mu připadne 23. příčka.

Filip Salač vyrazí v neděli z 23. pozice. Foto: Rivacold Snipers Team

Závod kategorie Moto3 startuje zítra v 16:00 našeho času. Ještě předtím ale čeká na účastníky této třídy warm-up, který začne ve 13:40.

Kombinované výsledky kvalifikace: 1. Darryn Binder (Jihoafrická republika, Petronas Sprinta Racing, Honda) 2:04,075, 2. Izan Guevara (Španělsko, GASGAS Gaviota Aspar, GAS GAS) 2:04,278, 3. John McPhee (Velká Británie, Petronas Sprinta Racing, Honda) 2:04,358… 23. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 2:06,414.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Rivacold Snipers Team