Šenkýř Motorsport nevylučuje návrat na závodní okruhy

Stáj Šenkýř Motorsport nezavrhuje možnost, že by si letos mohla znovu zazávodit. Ve hře je ADAC GT4 Germany, MMČR nebo 24H Series.

Naposledy jsme mohli stáj Šenkýř Motorsport vídat na závodních okruzích v roce 2019. Během této sezony brněnský tým zasáhl do třech podniků International GT Open, kde do jeho vozu BMW M6 GT3 usedala posádka ve složení Richard Gonda a Beitske Visserová. Stáj se ale ukázala také v šampionátu 24H Series, konkrétně při dvanáctihodinovém závodě v Brně. Do něj tým nastoupil s vozem BMW M4 GT4, za jehož volantem se střídali Tomáš Erdélyi, Marek Fried, Richard Gonda a sám šéf týmu Robert Šenkýř.

Během sezony 2020 se stáj v žádném závodě nepředstavila. Podle Roberta Šenkýře by ale letos mohl přijít návrat: „Uvidíme ještě podle všech restrikcí a omezení. Zatím ještě nemáme přesně daný plán. Možná se připojíme k některému ze závodů MMČR v kategorii GT4, možná i k ADAC GT4 Germany nebo ke 24H Series. Jeli bychom s BMW M4 GT4,“ prozradil Šenkýř pro České okruhy.

S autem BMW M6 GT3 už Šenkýř Motorsport na závodních okruzích neuvidíme. Foto: Šenkýř Motorsport

Vůz BMW M6 GT3 se tým rozhodl prodat. Pro rok 2022 má ale Šenkýř Motorsport zájem o BMW M4 GT3, nový vůz z dílny BMW Motorsportu. Momentálně čeká na informace ohledně tohoto auta.

Zdroj: Šenkýř Motorsport, úvodní foto: 24H Series

Fotogalerie

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.