Start sezony Mičánek Motorsport powered by Buggyra: Makeš v TCR překonal své maximum

Jezdec stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra Michal Makeš bral v úvodním podniku letošní sezony TCR Eastern Europe dvě pódia.

Druhá divize týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra, kterou kvůli souběhu se závodem na Monze šéfoval místo Jiřího Mičánka jeho bratr Tomáš, vyrazila na úvodní podnik zónového mistrovství FIA CEZ na Hungaroring. Mladý talent Michal Makeš na závod série TCR Eastern Europe jel s cílem pokusit se co nejvíc přiblížit k nejlepšímu loňskému výsledku, který zajel právě v Maďarsku třetímu místu z podzimního zmoklého finále sezony. Makeš nakonec za volantem Leonu Cupra zazářil. Nejen že své loňské maximum vyrovnal, ale na podiu postoupil ještě o stupínek výš z víkendu si odváží dva poháry za druhé a třetí místo. „Po loňském podzimu jsem věděl, že na bedně můžeme být pravidelně, ale že se hned první víkend podaří double, to je pro mě obrovské zadostiučinění i velká výzva do dalších závodů,“ okomentoval víkendové výsledky Makeš.

„Jsem rád, jak to kluci z týmu spolu s Michalem zvládli. Je vidět, že tvrdý zimní trénink i poctivé testování se vyplatily. Věřím, že Michal si letos pojede pro vítězství,“ chválí svého svěřence i celý tým Jiří Mičánek.

Michal Makeš se po prvním podniku nachází na druhém místě průběžného pořadí.

Druhý podnik TCR Eastern Europe se koná 7.-9. května na Slovakiaringu. Původně se měl druhý letošní závodní víkend této série konat na Red Bull Ringu. Tento podnik byl ale nakonec zrušen.