Wittke pokračuje u Fulína, pojede s novým autem

Carol Wittke bude i v letošní sezoně TCR Eastern Europe hájit barvy české stáje Fullinrace Academy. Německého závodníka čeká premiérový rok s vozem Cupra Leon Competición TCR.

V předchozích dvou sezonách hájil Carol Wittke v šampionátu TCR Eastern Europe barvy českého týmu Fullinrace Academy. A jeho spolupráce se stájí dvojnásobného šampiona FIA ETCC Petra Fulína bude pokračovat také v letošním ročníku. Wittke navíc dostane k dispozici novější techniku. Již nebude závodit s vozem Cupra Leon TCR, ale usedne do novější Cupry Leon Competición TCR. Už loni s tímto autem jezdil jeho týmový kolega Petr Čížek.

„Pro rok 2021 mám v plánu pokračovat s týmem Fullinrace Academy v TCR Eastern Europe. Budeme závodit s novou Cuprou Leon Competición TCR. Doufám, že bude připravena včas a že ji budu moci otestovat ještě předtím, než se uskuteční první závod,“ odhalil Wittke své plány na letošní rok v rozhovoru pro oficiální web TCR Eastern Europe.

Carol Wittke bude mít v sezoně 2021 k dispozici stejné auto jako Petr Čížek (na snímku). Foto: TCR Eastern Europe

Řeč ale přišla mimo jiné i na jeho ambice: „Mým cílem pro letošní rok bude získat premiérové pódium. Musíme se zlepšit v kvalifikacích. Pokud se nám to podaří, myslím, že máme šanci se na stupních vítězů umístit. Když se podívám na naše loňské závodní tempo, tak si myslím, že to možné je,“ uvedl.

Wittkeho nejlepším výsledkem v závodě TCR Eastern Europe je čtvrté místo. Na této pozici skončil dvakrát. Vždy se tak stalo během sezony 2019. Tehdy na této pozici dokončil obě víkendové jízdy v chorvatském Grobniku.

Titulní fotografie: TCR Eastern Europe