Zazávodí si letos Janík v TCR Eastern Europe?

Václav Janík nevyloučil, že by si letos mohl zazávodit v některém z podniků TCR Eastern Europe. Do budoucna ho navíc láká i start v TCR Europe.

Stáj Janík Motorsport vstoupí v letošní sezoně do TCR Europe. Tým nasadí do šampionátu dva vozy Hyundai i30 N TCR. Usednou do nich Jáchym Galáš a Maťo Homola. Druhý jmenovaný ovšem nastoupí pod hlavičkou Jantar Teamu, své strategického partnera. Janík Motorsport ho ale bude technicky podporovat.

TCR Europe by ale nemuselo být jediným šampionátem, kde by se Janík Motorsport mohl během letošního ročníku s vozy specifikace TCR představit. Šéf stáje Václav Janík totiž nezavrhuje možnost, že by se tým mohl ukázat také v některém z podniků TCR Eastern Europe, kde působil pod hlavičkou ACCR Czech Talent Teamu již loni. A za volant by v takovém případě mohl usednout sám Janík.

Úvodní tři podniky loňské sezony TCR Eastern Europe absolvoval za ACCR Czech Talent Team Dušan Kouřil mladší. Pro závěrečný závodní víkend ho nahradil Tomáš Korený. Foto: TCR Eastern Europe

„Nějaké možnosti tam jsou. Momentálně je řešíme. Je tu možnost, že bych se svezl i já. I já se nějakým způsobem dívám po závodění, dejme tomu v této sérii. Zatím se ale plně soustředíme na TCR Europe a toto se rozhodne v nejbližších dnech,“ uvedl Janík na online tiskové konferenci při představení programu pro letošní sezonu TCR Europe.

Tím to ale nekončí a do budoucna Janík uvažuje i o startu v TCR Europe: „Láká mě to. Jsou to velké závody a stále se cítím více jako závodník než jako manažer. S tou myšlenkou si hraji. Není žádným tajemstvím, že bych chtěl příští rok mít ještě jedno auto. Uvidíme, co bude. Ta myšlenka tam je,“ dodává úspěšný závodník do vrchu, mimo jiné mistr Evropy z roku 2009.

Právě závody do vrchu budou další disciplínou, kde bychom letos měli Janík Motorsport vídat. Na okruzích by pak měla stáj kromě závodů TCR účinkovat i ve středoevropském šampionátu FIA CEZ v rámci skupiny D5. Jak ale bude vypadat přesný program týmu v závodech do vrchu a ve FIA CEZ, zatím není jasné.

Zdroj: vlastní materiál redakce, úvodní foto: Janík Motorsport